Za zdaj je najdaljša izmerjena kača mrežasti piton, ki je meril 12 metrov, našli pa so ga na indonezijskem otoku Sulavezi leta 1912. Vendar so največje anakonde težje od mrežastih pitonov in zato veljajo za največje.
Obstajata dve vrsti anakond, rumena in zelena, in slednja je precej večja od rumene vrstnice. Največji primerki anakond niso presegli deset metrov. Vendar naj bi prvi evropski raziskovalci srečali kače, ki so bile precej večje od današnjih. Bile naj bi velike po 18 metrov, v nekem primeru pa so poročali celo o tridesetmetrski orjakinji. Vendar so vsa ta poročila nepreverjena.
Leta 1906 naj bi znani angleški raziskovalec Percy Fawcett med raziskovanjem deževnega gozda ustrelil orjaško anakondo. Kot je zapisal v svoj dnevnik, so se s čolni vozili po Amazonki, ko so jih nenadoma zalili valovi, med njimi pa se je prikazalo ogromno telo, ki je bilo debelo kot sod. Percy je kačo ustrelil in ko so jo izmerili, naj bi bila dolka kar 19 metrov. Ko je bilo poročilo objavljeno, so mu v javnosti in stroki posmehovali, vendar pa so bila Percyjeva poročila na splošno zelo točna in nikoli ni pretiraval o svojih podvigih.
Čeprav so anakonde dovolj močne, da ubijejo odraslega človeka, pa takšen primer do zdaj še ni bil zabeležen. Tako kot večina živali se tudi te velikanke človeku raje izognejo in napadejo samo, če nimajo kam zbežati. Mrežasti pitoni po drugi strani pa so precej bolj agresivni in obstajajo primeri, ko so ubili ljudi.
Oglejte si galerijo največjih kač na svetu, med katerimi je tudi največja strupenjača.
KOMENTARJI (34)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.