Poleg prostitucije na odru prikazujejo sadistične prizore, uživanje drog in gola telesa.
Produkcija španskega režiserja Calixta Bieita je komedijo o dogajanju v turški palači v 18. stoletju prestavila v bordel, polnem nasilja, prisilne prostitucije in zlorabe drog, s čimer se mnogi gledalci niso mogli identificirati in so zato delo označili za škandal. Premiero opere v Berlinu so spremljali mnogi medklici. Sponzor Daimler Chrysler je celo zagrozil, da bo umaknil svojo letno investicijo v višini 24 tisoč dolarjev. "Upodobitve spolnosti in nasilja v operi so nesprejemljive. Ko so razmesarili prostitutke, sem zapustil dvorano ," je dejal svetovalec predsednika Daimlerja Chrysler Jürgen Schrempp.
Kljub mnogim kritikam ima predstava tudi privržence. Thomas Flierl z ministrstva za kulturo je opero opisal kot "realističen odsev družbe". Predsednik Komische Opere, kjer predstavo uprizarjajo, Andreas Homoki meni, da je drža sponzorja Daimler Chrysler staromodna in nerazumljiva.
Režiser Bieito očitno rad provocira. Pred dvema letoma je namreč v Londonu uprizoril Verdijevo opero Ples v maskah in prav tako požel kritike na račun golote in prikazovanja skupinskega posilstva. Tenorist Julian Gavin je odklonil glavno vlogo še pred vajami, ker se s scenarijem ni strinjal. Leta 2001 je španski umetnik na odru predstavil Mozartovo delo Don Giovanni. Tudi to predstavo so gledalci izžvižgali. V tej inscenaciji je Don Giovanni namreč občeval na zadnjem sedežu avtomobila in za barom. V zadnji sceni pa so ga umorile osebe, čigar življenja je onečastil.