Kot je znano, so veslači ekipe osmerca Univerze v Otagu opravljali trening v pristanišču domačega mesta, od obale pa so bili oddaljeni približno 200 metrov. "Žival je priplavala pod čoln, ga na dveh mestih poškodovala, tako da je vanj začela vdirati voda. Med posadko je zavladala panika, hitro smo pograbili vesla in odveslali stran na vso moč," je po dogodku za lokalni časnik Otago Daily Times dejal član ekipe osmerca Matt Smail.
“To je bil najhitreje odveslan kilometer do zdaj,“ je Smaila dopolnil soveslač Adam Garden. Po “norem veslanju“ so prispeli do prvega pomola, se izkrcali in čoln potegnili na suho. Morski lev jim je ves čas sledil in priplaval vse do njih. “Morski lev je opravil še en 'pregled'. Splazil se je na pomol in zagodrnjal,“ je še dodal Garden.
Kot so še povedali člani osmerca, je bil njihov 40.000 ameriških dolarjev vreden čoln dodobra poškodovan, a se ga bo dalo popraviti. Pri veslanju sicer večkrat naletijo na morske leve, a se jim poskušajo izmakniti, živali pa jih do zdaj tudi še niso napadle.
Shaun McConkey, predsednik novozelandskega sklada za morske leve, je za časnik izjavil, da morski levi niso agresivni. Omenjeni napad je po njegovem mnenju predvsem kombinacija lahkega čolna in igre – ki jo veslači verjetno ne želijo igrati.
Nova Zelandija bo na jezeru Karapiro konec meseca in v začetku novembra gostila letošnje svetovno prvenstvo veslačev.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.