Potem ko je ameriška Administracija prehrano in zdravila (FDA) v svojem sporočilu ocenila, da je meso kloniranih živali za prehrano prav tako zdravo kot meso naravno spočetih živalih, se bodo Američani, kot je pričakovati, z njim tudi kmalu prehranjevali.

FDA je namreč objavila študijo, da ni razlike med mesom odraslih klonov krav, ovc, koz, svinj in mesom tradicionalno vzrejenih živali.
FDA ocenjuje, da je meso živalskih klonov enako varno kot meso "neklonov". Študija zmanjšuje pomembnost vpliva kloniranja na zdravje živali, čeprav opozarja, da so kloni v zgodnji mladosti pogosteje bolni. Edino možno tveganje je, kot ugotavlja študija, da ima klon, ki izgleda povsem normalno, kakšno anomalijo, ki je ni mogoče takoj ugotoviti. Po besedah raziskovalca na univerzi Missouri Michaela Robertsa ni razlogov za zaskrbljenost zaradi prehranjevanja z mesom kloniranih živali vse dokler niso genetsko spremenjene. Študija nedvomno odpira možnost za skorajšnji začetek prodaje mleka, mesa in ostalih proizvodov kloniranih živali. Nekateri raziskovalci menijo, da bo odziv prebivalstva podobno negativen, kot je bil v začetnih časih umetnega osemenjevanja, ki pa je danes nekaj povsem običajnega.