
Za najbolj tehnično dovršene meče veljajo samurajske katane in še danes jih, vsaj tiste najboljše, izdelujejo posebej naučeni mojstri na isti način, kot so jih pred stoletji. V eni katani je lahko tudi prek tisoč plasti jekla, rezilo pa brez težav preseka kožo, mišice in kosti.
Nekateri japonski bojevniki so verjeli, da ko enkrat meč izvlečejo, mora 'okusiti' kri. V primeru, da meč pospravijo, ne da bi ta 'okusil' kri, se lahko obrne proti lastniku. Zato se, preden ga pospravijo, rahlo urežejo v prst in po rezilu spustijo nekaj kapljic.
Verjetno je eden najbolj legendarnih mečev excalibur, ki naj bi ga kralju Arturju predala jezerska boginja. Po vsej verjetnosti je Artur v resnici imel meč, ki je bil še za časa njegovega življenja simbol njegove moči. Vendar njegovega groba 'še' niso odkrili, tako da je vse, kar vemo o ekscaliburju, vzeto iz legend.
Resnični legendarni meči, tisti, o katerih vemo precej, pa niso nič manj zanimivi kot fiktivne legende. Oglejte si meče, ki so pripadali legendarnim bojevnikom, kot je bil Napoleon, Charlemagne – kralj, ki je ustvaril Evropo, veliki izdelovalec mečev Honjo Masamune in druge, ki so s svojim orožjem krojili človeško zgodovino.
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.