
Nguyen Manh Phan je v okrožju Ba Vi blizu Hanoja ustavil avtobus z 39 sedeži. Opravljal je rutinsko kontrolo prometa in je od voznika seveda zahteval ustrezne papirje. Ta naj bi njegovo zahtevo zavrnil in namesto tega raje stopil na pedalko za plin. Policist pa se ni ustrašil in je zelo pogumno skočil na sprednji del avtobusa, se oprijel brisalcev in se jih držal kot klop kljub približno 50 kilometrov na uro hitri vožnji. Phan, ki je med vožnjo kričal ''pokličite policijo'', se je peljal kar kilometer daleč, dokler niso ostali udeleženci v prometu in policija s skupnimi močmi ustavili prestopnika.
Priče so povedale, da se je, potem ko se je avtobus že ustavil, policist še kar nekaj časa držal za brisalce.
Voznik po imenu Phung Hong Phuong je obtožen napada na uradno osebo, za kar je v Vietnamu zagrožena najvišja zaporna kazen treh let. Phuong je za rešetkami že preživel skoraj štiri leta, ker je povzročil prometno nesrečo s smrtnim izidom.
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.