Študija indijskega profesorja Ramakanta z univerze v Lucknowu je pokazala, da Indijci med 75 in 80 odstotki kondomov sploh ne uporabljajo za preprečevanje nezaželene nosečnosti ali spolno prenosljivih bolezni, ampak za bolj tržne namene.

Kondom tako zna biti zelo uporaben pripomoček tako pri gradnji cest kot pri hidroizolaciji streh. V urbanih regijah kondomi najbolj prav pridejo gradbenikom. Zamešajo jih med beton in katran, mešanico pa potem uporabljajo pri gradnji cest, ki zaradi "posebne sestavine" ne poka toliko kot sicer.


Izvrstno se ti "balončki" obnesejo tudi pri zaščiti streh; sloj iz lateksa pod opeko pomeni dodatno zaščito pred hudimi nalivi, ki so v času monsunov v Indiji vsakdanja nadlega. "Gumice" uporabljajo tudi pri izdelavi tradicionalnih hindujskih oblačil. S kondomi se namreč najhitreje in najbolj kvalitetno očisti del oblačila, izvezen z zlato nitjo.
Na indijskem podeželju pa so kondomi priljubljena igrača otrok, ki se zabavajo ob pokanju napihnjenih balončkov ali pa obmetavanju z vodnimi bombicami.
Raziskava je pokazala tudi to, da je večina kondomov v Indiji brezplačna, priskrbele pa so jih nevladne organizacije. Seveda ne za to, kar z njimi počne večina Indijcev, ampak predvsem za preprečevanje spolnih bolezni, predvsem pa aidsa.
