Ameriškim in mestnim oblastem namreč ni uspelo zbrati dovolj denarja za vse dodatne varnostne ukrepe, ki jih želijo uvesti. Ker pa je kip tako močan simbol, ni bilo težav najti zasebnih podjetij in posameznikov, ki bodo odprli denarnice. Podjetje American Express je v torek sporočilo, da bo plačalo tri milijone dolarjev, slavni filmski režiser Martin Scorsese pa bo naredil dokumentarni film o kipu, svojih italijanskih prednikih in milijonih drugih imigrantov, ki so ob prihodu do New Yorka, vrat obljubljene dežele, navdušeno zrli v simbol svobode in demokracije, dokler jih niso izkrcali na otok Ellis in jih soočili z realnostjo.

Kip Svobode so za javnost zaprli nemudoma po terorističnih napadih 11. septembra, vožnje s trajektom do otokov Ellis in Liberty pa so obnovili decembra istega leta. Obiskovalci obeh otočkov ob jugu Manhattna morajo pred vstopom na trajekt skozi varnostno kontrolo, podobno tistim na letališčih. Ne glede na to, pa kipa še niso odprli za javnost, ker niso sprejeti še vsi varnostni ukrepi. Župan Michael Bloomberg je na novinarski konferenci, kjer je Scorsese govoril o svojem projektu, dejal, da morajo še dodelati opozorilne znake in signale. Vse skupaj naj bi stalo dodatnih pet milijonov dolarjev.
Bloomberg je tudi zatrdil, da bo odprtje Kipa svobode za javnost nov dokaz, da ZDA zmagujejo v vojni proti terorizmu, ki se je začela nedaleč stran pri stolpnicah WTC. Pred 11. septembrom 2001 je otok Liberty, na katerem stoji Kip svobode, obiskalo okrog štiri do pet milijonov ljudi na leto, sedaj pa številka znaša le nekaj več kot dva milijona letno.