Vseh 48-ih moških, ki so že odsedeli kazen, je prostovoljcev. Francoska vlada upa, da bo zdravljenje, ki ga že izvajajo na Švedskem, Danskem, v Nemčiji in v ZDA zmanjšalo rast spolnih deliktov.
Francoski pravosodni minister Dominique Perben je za francoski radio povedal, da tovrstnih poskusov za zajezitev spolnih zločinov v Franciji še niso izvajali. Dodal pa je, da če bodo poskusi uspešni, bo to alternativa psihološkemu zdravljenju, in da bodo v tem primeru obsojencem lahko odredili tudi tovrstno prisilno zdravljenje.
Ne 'kastracija' temveč 'oklep'
Kot je povedal Perben, prostovoljcem vbrizgavajo levprorelin, zdravilo za zdravljenje raka na prostati, in cyproteron, ki ga uporabljajo pri zdravljenju raka na dojkah. Obe substanci zmanjšujeta spolno slo in preprečujeta erekcijo. Vsi učinki zdravil po prenehanju uporabe izginejo, tako da v tem primeru ne gre za 'kemično kastracijo', pravi minister, pač pa za 'kemični oklep'.
Podpredsednica pariške sekcije organizacije za pomoč zapornikom Farapej, Madelaine Perret, je povedala, da se je v 15-ih letih, kar obiskuje zapornike, srečala s številnimi obsojenci zaradi posilstev in da ni presenečena, da so se nekateri prostovoljno javili za poskuse. "Eden izmed obsojecev, ki sem ga obiskovala, mi je dejal:' Ne morete si zamisliti, kako močna je želja, ki jo nekateri moški občutimo, da bi se približali malim fantkom in storili prepovedano dejanje'. Dejal je tudi, da je srečen, ker so ga zaprli in da je v zaporu, ker tam ni mladih fantov, nobenih skušnjav in zato se v zaporu počuti svobodnega."
Pomisleki psihologov
Nekateri psihologi so zaradi poskusov zaskrbljeni. Poudarjajo, da bi kemično zdravljenje nekatere posiljevalce napeljalo k misli, da so manj odgovorni za svoje dejanje. Sklepali bi namreč lahko, da je spolno nadlegovanje otrok bolj rezultat zdravstvenega stanja, ne pa hoteno dejanje, narejeno iz zlih razlogov. Opozarjajo tudi, da je treba bolje raziskati in razumeti psihološke motnje, ki se skrivajo za pedofilijo in spolnimi delikti. Pedofilija je namreč šele relativno nedavno postala kaznivo dejanje, saj si žrtve dolgo časa niso upale govoriti o škodi, ki so jo utrpele zaradi posilstev in ljudje so šele pred kratkim dojeli, da gre za resen zločin. Prav zaradi relativno kratkega časa, kar je pedofilija spoznana za kaznivo dejanje, je še premalo raziskana s psihološke plati in premalo so znani mehanizmi, ki vodijo k temu pojavu, opozarjajo nekateri psihologi. Poudarjajo še, da tudi, če bodo zdravila delovala in preprečila posiljevalcem in pedofilom, da bi fizično ponavljali svoja dejanja, bo še vedno storjeno premalo, da bi spremenili njihovo stanje duha, v katerem so ujeti.