
V Slovenijo se je pojav prenesel iz tujine, kjer se že več let spopadajo z njim. Dolgoletna borba ni obrodila sadov in tako so se raje sprijaznili ter ga sprejeli kot nujno zlo njihove družbe. Tudi pri nas smo morali sprejeti dejstvo, da pandemije 'wannabe' ne moremo preprečiti, saj se bolezen hitro prenaša in je takorekoč neozdravljiva. Rizične skupine so predvsem neopazni in netalentirani posamezniki. Spol, poklic, barva las, politično in spolno prepričanje nimajo nobenega vpliva na okužbo, saj virus ne izbira in se ga lahko naleze vsak izmed nas. Na srečo se je hkrati s pojavom razvila tudi odpornost, za katero pa sta bistvenega pomena samokritičnost in zdrav razum. Le s tem se boste izognili usodnim posledicam. Pojav hitro preraste v bolezen, obolele z virusom 'wannabe' pa imenujemo 'medijske kurbe'.
Stroka krivi medije!
Strokovnjaki so mnenja, da so za razcvet tovrstnih posameznikov v prvi vrsti krivi mediji, ki zaradi pohlepa po hitrem zaslužku objavljajo še tako plehke vsebine. "Zakompleksani ljudje so že od nekdaj prisotni v naši družbi in med njimi je veliko takšnih, ki si z zlagano podobo gradijo svojo osebnost. Sicer pa lahko ima že vsak izmed nas svoj medij, pa naj si bo to v obliki blogov, youtuba, facebooka in podobno. Med vso to šaro je bore malo kvalitetnih stvari, saj je za sloves in dober rezultat potrebno pokazati kaj več kot le mednožje," meni magistra psihologije Petra Vladimirov.
KOMENTARJI (55)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.