Ponoči bo na nebu mogoče opazovati številne utrinke, saj bo takrat Zemlja zašla v glavnino meteorskega roja perzeidov, ki jim ponekod pravijo tudi 'solze Sv. Lovrenca'. Prve perzeide je vsako leto mogoče opaziti že od srede julija, letos pa jih bo največ videti prav danes ponoči, ko bi jih po polnoči oziroma v zgodnjih jutranjih urah v najboljšem primeru lahko našteli tudi med 50 do 100 v eni uri.
Vsem, ki bodo opazovali utrinke, astronomi svetujejo, naj se ozrejo proti severovzhodu in poiščejo ozvezdje Perzej, iz katerega vsaj na videz izvira meteorski dež. Perzej se ob polnoči nahaja tik pod dobro vidnim ozvezdjem Kasiopeja, ki ima obliko črke W.
Ta vsakoletni pojav je povezan s kometom Swift-Tuttle. Na kometovi tirnici se nahaja veliko prašnih delcev. Ko naš planet prečka tak pas, se prašni delci - velikosti od drobnega peska pa do malo večjih, za pest velikih delcev - s hitrostjo okoli 60 kilometrov na sekundo zaletijo v Zemljino ozračje in hipoma zažarijo v različnih barvah. Če Zemlja naleti na glavnino roja, doživi meteorski dež.