To je zgodba, ki jo je napisal Edgar Alan Poe, ki pa se je več let po izdaji romana tudi v resnici zgodila. Ekstremne okoliščine, ki pripeljejo do kanibalizma so precej bolj pogoste, kot bi si mislili.
Že Tolstoj je pisal o tem, da so v časih velikih lakot ljudje napadali popotnike in jih pojedli. Pogosta tarča so bili menda duhovniki, ki so bili v tistih časih bolj rejeni kot navadni kmetje. Obstajajo tudi grozljive zgodbe, ko so starši, popolnoma obnoreli od lakote, umorili in pojedli svoje otroke.
Eden bolj neobičajnih primerov kanibalizma se je pred nekaj leti zgodil v Nemčiji, ko se je žrtev kar sama ponudila za slastno pojedino. Armin Meiwes je dal oglas, da išče nekoga, ki bi ga lahko ubil in pojedel. Na oglas se je javil Bernd Jürgen Brandes, ki ga je Armin v resnici umoril in pojedel s polnim privoljenjem žrtve. Armin je kasneje povedal, da verjame, da je samo v Nemčiji okoli 800 kanibalov.
Zgodovina beleži veliko tragičnih obdobij, v katerih so ljudje brez kančka vesti in za golo preživetje ubijali neznance, sosede in družinske člane. Zgodbe za tiste z dobrimi živci.
Zanimivosti
Kanibalizem, zakon močnejšega
Ljubljana, 11. 04. 2010 06.22 |
PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
U. K.
Komentarji
21
Štiri osebe v čolnu sredi oceana, brez hrane, samo z nekaj malega vode. Po nekaj dneh se odločijo, da bodo ubili in pojedli najmlajšega fanta. Grozljivo, a resnično!
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (21)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.