Reševanje kitov ima že dolgo tradicijo, na Novi Zelandiji pa so začeli kampanjo za ohranitev polžev. Imenujejo jih "sumo borci polžjega sveta" oziroma powelliphanta.

Pri tem ne gre za kulinarične posebnosti v omaki iz česna ali pa za navadne mehkužce, ki uživajo ob grizljanju lista solate, temveč za največje polže na svetu, ogromne mesojedce, velike kot človeška pest. Žrejo ostale manjše sorodnike, črve in gliste pa "posesajo", kot bi bili špageti, je pojasnil novozelandski minister za zaščito okolja Chris Carter.
Večina prebivalcev Nove Zelandije še nikoli ni videla nobenega od 72 vrst powelliphantov, ki živijo v pragozdovih, verjetnost, da bodo to doživeli, pa je vse manjša. Ogroženih je najmanj 40 vrst in podvrst, zato je državni urad za zaščito okolja začel kampanjo za njihovo ohranitev. Ohranitev te vrste je del splošne strategije o ohranitvi enkratne biološke raznolikosti Nove Zelandije. "Ti mesojedi polži so očarljiva in prelepa bitja, z lepo pisanimi hiškami v odtenkih rdeče, rjave, rumene in črne barve. So vrhunec najmanj 80 milijonov let evolucije. So del novozelandske dediščine, tako kot sta to kiwi in kakapoa,"je pojasnil Carter. Po njegovih besedah se je zaradi nadzora škodljivcev v narodnem parku Kahurangi na gori Arthur na Južnem otoku število polžev powelliphante povečalo za petkrat. Sicer pa so ti polži velika poslastica za oposume, divje svinje in podgane.