Times Beach, Missouri. Mesto je doživelo ekološko katastrofo, ko so se mestni pomembneži odločili, da makadamske ulice poškropijo z oljem, da bi rešili težave s prahom. Olje pa je vsebovalo dioksin, karcenogeni strup, ki je prodrl v podtalnico. Po dolgotrajnem čiščenju so mestece sicer obnovili, a bolj kot vmesno postajo na znameniti poti 66.
Takšne in podobne zgodbe so zaznamovale še veliko mest, ki jih na splošno imenujejo mesta duhov, saj so edini prebivalci divje živali, ruševine pa neme priče o stari slavi. Največ zapuščenih mest je starih rudarskih naselbin, ki so jih prebivalci zapustili po tem, ko je zmanjkalo naravnih bogastev.
Med njimi pa so tudi takšna, ki so jih opustošile vojne, naravne katastrofe ali človeške napake. Poglejte si, kako so mesta z več tisoč in celo več deset tisoč prebivalci v kratkem času postala "bivališča duhov".
Zanimivosti
Kako umrejo mesta
Ljubljana, 15. 03. 2010 10.30 |
PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
U. K.
Komentarji
18
Po svetu obstajajo mesta, ki so iz cvetočih razvijajočih se središč v dokaj kratkem času postala prebivališča za divje živali in jih danes naseljujejo le trohneči spomini.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (18)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.