O potovanju med zvezde sanja večina znanstvenikov, ki so v panogi vsaj malo povezani z vesoljskimi poleti, astronomijo in drugimi futurističnimi tehnologijami. Z današnjimi pogoni na trda goriva je utopično razmišljati, da bi realno dosegli najbolj oddaljene planete in kvazi planete, kaj šele najbližje zvezde. Z največjo hitrostjo, ki smo jo dosegli do sedaj (70 km/s), bi do najbližje zvezde (Proksima kentavra) potovali kar 18.000 let.
Zato se že desetletja govori o alternativnih pogonih z velikanskim potiskom. Do sedaj najbolj znani in izvedljivi pogon je fuzijski, kjer se zlivata jedri vodikovega izotopa devterija in helija 3. Slednjega je na Zemlji izredno malo, zato so snovalci projekta Ikar prišli na genialno idejo, ki bi lahko bila izvedljiva tudi z današnjimi tehnologijami.
Preberite si, kako bi človeštvo za dolgo pot v vesolje pridobilo prepotrebno gorivo.
Tujina
Icarus 3 s helijem na pot proti zvezdam
PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
R.B.
Komentarji
8
O Icarusu se je že veliko govorilo, pa vendar je ideja o črpanju pogonskega goriva zunaj Zemlje nova in zelo zanimiva. V našem osončju je helijevega izotopa v izobilju in se kar sam ponuja za primerno gorivo.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.