Razveselil se je imenitne nagrade, vikend paketa za dve osebi v Rogaški Slatini, kamor bo z veseljem popeljal svojo soprogo. Povedal je, da je zelo vesel in presenečen, saj ni pričakoval, da se bo sreča nasmehnila prav njemu. Dejal je, da je vedel, da je Postojnska jama zelo znana, vendar si ni predstavljal, da ima že toliko obiskovalcev, in ob prihodu iz jame je s predsednikom uprave zarezal v veliko torto, pripravljeno njemu v čast, ter se veselil z drugimi obiskovalci.
Poleg glavne nagrade je jubilejni gost iz rok predsednika uprave Postojnske jame Marjana Batagelja prejel ročno kovano skulpturo človeške ribice in numizmatični komplet z dvema kovancema, ki nosita motiv Postojnske jame. Ker pa je sreča opoteča in včasih ljudje kaj zgrešijo za las, so nagradili tudi ''srečna osmoljenca'', to je bila 34.999.999 gostja Sofie Steffens iz Nemčije ter 35.000.001 gost Vang Džian Čui iz Kitajske. Oba sta prejela ročno kovano skulpturo človeške ribice in komplet spominskih kovancev Postojnske jame.
Goste v Postojnski jami štejejo že od davnega leta 1819, ko si jo je kot prvi uradno zabeleženi obiskovalec ogledal takratni avstrijski prestolonaslednik Ferdinand. Od takrat pa do danes so njene lepote občudovali milijoni navdušenih obiskovalcev iz vsega sveta, med njimi številni modrokrvni veljaki, predsedniki držav in vlad, znanstveniki, umetniki, športniki in seveda množica turistov. In vsem je skupno eno: Postojnska jama jih je očarala in nepozabno navdušenje so odnesli v svoje domovine in o njej govorili v presežnikih. Zadnja pomembna gosta sta bila pred kratkim japonski princ in princesa.
Avdiovodniki v 15 jezikih
Postojnska jama je danes najpomembnejši turistični ponudnik v Sloveniji in širše, saj jo obišče tretjina gostov, ki obišče Slovenijo, kar pomeni več kot 750.000 gostov na vseh destinacijah, s katerimi upravlja družba Postojnska jama, je poudaril Batagelj, ki je obiskovalcem zaželel prijetno bivanje in se jim zahvalil, da so za ogled izbrali Postojnsko jamo.
Za obiskovalce Postojnske jame pripravijo vsako leto nekaj novostih in ob pravkar aktualni tretji obletnici spremembe lastništva se Postojnska jama lahko pohvali s popolnoma prenovljeno gostinsko ponudbo.
Obiskovalcem, ki potujejo z majhnimi ali večjimi psički, so poleg številnih na novo urejenih in hortikulturno obogatenih sprehajalnih poti v celotnem parku na voljo tudi pesjaki, kjer lahko med ogledom jame brezskrbno in brezplačno pustijo svoje hišne ljubljenčke. Tako je Postojnska jama postala tudi prva turistična destinacija, prijazna do hišnih ljubljenčkov. Uvedba avdiovodnikov v Postojnski in Proteusovi jami omogoča obiskovalcem, da razlago poslušajo kar v 15 različnih jezikih. S tovrstno storitvijo so se postavili ob bok – ali jo celo presegli – svetovni znamenitosti, kot je Vatikan. Tudi tiskovine in siceršnjo komunikacijo pripravljajo med drugim v jezikih Daljnega vzhoda. Ob tem niso pozabili na otroke, ki so jim namenili igralo v obliki vlakca. Pomemben del prenove je tudi restavratorska prenova kamnitega zidu kulturnega spomenika Jamskega dvorca in stopnic pred njim, ki so bile v zelo slabem stanju. Popolnoma so prenovili in obogatili trgovinsko ponudbo, ki poleg edicij, ki jih o Postojnski jami izdajajo v samozaložbi, obiskovalcem nudi tudi širok nabor avtentičnih slovenskih spominkov.
Prva skrb je namenjena naravni znamenitosti – Postojnski jami. Da je jama danes v boljšem stanju kot pred nekaj leti, dokazujejo uradni podatki monitoringa in pohvale obiskovalcev o čistoči in splošni urejenosti. V jami je pri Briljantu in na Velikem domu uvedena nova hladna razsvetljava, ki magičnost in lepote jame še dopolnjuje. Urejenost in protokolarna raven destinacije potrjuje tudi veliko visokih obiskov, saj so samo v zadnjih treh mesecih prišli slovenski predsednik Borut Pahor, indijska predsednica parlamenta Meira Kumar, estonski predsednik Toomas Hendrik Ilves, japonski cesarski par ter nekatere druge gospodarske in politične delegacije, ki so bile na obisku v Sloveniji.
KOMENTARJI (25)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.