
Beja Prohart je svojo pot See the world with Spar začela z mesec in pol dolgim evropskim "grand tourom". Obiskala je Madžarsko, Italijo, Anglijo, Irsko, Dansko in Norveško. Zadnja evropska postaja na njenem zemljevidu pa je bila mogočna Moskva.
Do Kitajske je Beja potovala s transibirskim vlakom. Najdaljša železnica na svetu, stara več kot 100 let, jo je v petih dneh popeljala skozi osem časovnih pasov. Mongolija jo je presenetila z dejstvom, da dandanes v državi več kot polovica družin še vedno živi nomadsko življenje. Kitajska, kaotičen svet srečnih ljudi, kot jo je poimenovala Beja, pa ji je postregla s hitrim načinom življenja in zanimivo prehrano. Kulinarične specialitete, kot so škorpijoni, kače, morski konjički, stonoge, raki, ščurki in kobilice, je imela možnost poskusiti tudi sama.
Na čudovitih plažah v Avstraliji se je naučila surfati. Na poti po tem velikem otoku je srečala zanimive živalske vrste, kot so koale, kenguruji in emuji. "Tudi sredi mesta lahko naletiš na nenavadne in velike živali. Med kosilom v restavraciji se je mimo nas sprehodil res velik eksotični ptič," nam je zaupala Beja.


Zadnji mesec potovanja pa jo je premamila drugačnost črne celine, pot jo je namreč zanesla v Afriko, v kateri je sklenila svoje popotovanje. Za povišan srčni utrip je poskrbela z adrenalinskimi dogodivščinami; skočila je v Hudičevo kad, se udeležila najbolj ekstremnega raftinga na svetu, letela nad Viktorijinimi slapovi in obiskala krokodiljo farmo.

Beja je, polna vtisov in doživetji, štirimesečno pot po svetu zaključila z mislijo: "Neverjetno je, da na Kitajskem prodajajo psa v mesariji, da se na Norveškem nebo osvetli zeleno, da v Avstraliji največ ljudi ubije meduza in da v Afriki homoseksualca zaprejo za 25 let ... Vsakodnevne stvari, ki so za človeka znana realnost, so za popotnika tisto, kar išče – širitev obzorij!"


KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.