''Zajčja'' ušesa, ki se imenujejo Necomimi, so plod dela raziskovalne skupine Nerowear. Imajo sposobnost, da se premikajo oziroma trzajo navzgor in navzdol, podobno kot s svojimi ušesi počno na primer psi.
Raziskovalci so namreč razvili poseben sistem, ki s pomočjo dveh senzorjev ugotovi človekovo razpoloženje – ali je osredotočen ali pa sproščen – in to vse preko prepoznavanja možganskih valov. Ko je človek zbran, so ušesa pokonci, ko je sproščen pa se povesijo.

Merjenje hitrosti možganskega valovanja
Omenjeni sistem deluje tako, da meri možgansko aktivnost oziroma možganske valove, ki pri različnih dejavnostih delujejo različno. Ko je na primer oseba jezna ali živčna, je vzorec njenega možganskega delovanja drugačen, kot kadar je žalostna ali sproščena. V praksi gre sicer za merjenje hitrosti možganskega valovanja, ki jo merimo v frekvencah oziroma hercih. Hitrejši kot so možganski valovi, hitreje se misli gibljejo skozi možgane. Ko smo zelo vznemirjeni, možganski valovi nihajo s 30 ali celo 40 herci, kar je zelo podobno vožnji z veliko hitrostjo. Dobro kosilo ali pa recimo tudi alkohol pa po drugi strani precej umiri možgansko delovanje (8–12 hercov). Možganski valovi se sicer delijo na valove beta (ko smo budni) in alfa (nastajajo, ko smo sproščeni in imamo zaprte oči – praviloma pred spanjem – ter omogočajo precej ustvarjalnega razmišljanja).
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.