V edinstvenem projektu z naslovom Long Distance Art (umetnost na daljavo) se prepletata umetnost in tehnika. Prvič je umetnik hkrati v treh različnih mestih poskušal naslikati tri umetnine.
Medtem ko je Kiessling v živo ustvarjal v Muzejski četrti na Dunaju, sta dva industrijska robota v Berlinu in Londonu natančno posnemala njegove gibe. Tako so se umetnikove poteze preko satelita prenesle na dva 400-kilogramska robota, ki sta bila postavljena na londonskem trgu Trafalgar Square in na berlinskem Breitscheidplatzu. Občinstvo je bilo prisotno na vseh treh prizoriščih ter je lahko na zaslonih opazovalo dogajanje in vzdušje v drugih dveh mestih.
Da so lahko projekt brezhibno izpeljali, so najprej več kot pol leta razvijali poseben računalniški program. Pobudnik projekta dunajski Zavod za turizem se je po lanskem rekordno uspešnem letu, posvečenem 150. obletnici rojstva slikarja Gustava Klimta, odločil nadaljevati z odmevnimi dogodki. Kot poudarjajo, je projekt Long Distance Art premiera tako v umetnosti kot tudi v tehnologiji.
''Ni se še zgodilo, da bi umetnik ustvarjal na tako veliki razdalji skupaj s stroji, z roboti,'' je dejal Kiessling.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.