Volker Kraft je svoje prvo drevo z jajčki okrasil leta 1945, ko je bil še v rosnih letih, takrat je nanj obesil 18 pisanih plastičnih jajčk. Takrat se je odločil, da bo ustvaril svojo lastno tradicijo in da bo vsako leto na drevo dodal še kakšno jajce več.
Volker je odrasel, se poročil in si ustvaril družino. Zaradi finančne stiske si niso mogli privoščiti, da bi za velikonočna jajca zapravljali veliko denarja, zato so se odločili, da bodo vsako jajce, ki ga porabijo pri kuhanju, namesto, da bi ga razbili, preluknjali, njegovo vsebino porabili, lupinico pa pobarvali in jo shranili za veliko noč.

Otroci so sicer odrasli, vendar tradicije niso prekinili. Njihovo drevo v Saalfeldu pa ni postalo le družinska tradicija – znano je postalo po vsej Nemčiji in celo po vsem svetu. Zdaj drevo pomagajo okraševati tudi vnuki.
Lani je na drevescu viselo 9200 jajčk, letos pa so jih nanj obesili kar 9500.
Drevo je postalo znamenitost, ki si jo vsako leto ogleda več ljudi, poleg tega pa ob pogledu nanj ne zasijejo le oči otrok, temveč tudi vseh odraslih.
Oči otrok pa še kako zasijejo ob pogledu na čokoladno velikonočno jajce.Kako ga izdelati in zakaj je tudi čokolada lahko zdrava, preverite na Vizita.si.
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.