Da je omenjeno vino resnično nekaj posebnega, pove že dejstvo, da je predstavitev potekala na 123 nadstropju najvišje stavbe na svetu Burj Khalifa. Vsega skupaj so proizvedli pičlih šest steklenic, v prodaji pa so trenutno tri. Prvo sta kupila francoska zakonca Cantonnet.

Skrivnost tako visoke cene se skriva v trgatvi grozdja iz leta 2009, ki naj bi bila ena najboljših. ''Balthazarji, te velike steklenice lahko hranijo vino skoraj v nedogled, a kaj se bo zgodilo z njimi čez 50 let, ne moremo vedeti,'' je povedal direktor podjetja Chateau Margaux Paul Pontallier. ''Česa takšnega ni na voljo prav pogosto. Želimo, da je to vino nekaj posebnega, kar tudi resnično je.''
Tri steklenice, ki so na prodaj na dubajskem letališču (terminal 3), so zapakirane v lesene hrastove sode z železnimi nogami, ki so podobni drugim sodom, v katerih pri Château Margaux starajo vina. Označba je narejena ročno iz vgraviranega zlata. Vsaka steklenica je skupaj z vinom težka 16 kilogramov, skupaj s sodom pa 64 kilogramov.
Vino je sicer nastalo iz grozdja, ki je zraslo v majhni vasici Margaux, približno 30 kilometrov stran od Bordeauxa. Celoten vinograd je velik 2,6 kvadratna kilometra, od tega je 0,8 kvadratnega kilometra namenjeno rdečim sortam kot so cabernet sauvignon, merlot petit verdot in cabernet franc.
Nova trgatev poteka prav sedaj, grozdje pa ročno obira 250 delavcev. Delo bodo končali v dveh tednih, na dan pa delajo do deset ur. Traktorji odpeljejo grozdje, ki ga nato očistijo, pretlačijo in sortirajo. Fermentacija v kadeh za vrenje bo potekala tri tedne, nato pa bo na vrsti dve leti trajajoč postopek staranja vina v hrastovih sodih. Bela vina se starajo krajši čas, med šest in sedem mesecev.
2009 Chateau Margaux Balthazar je trenutno najdražje vino na svetu v prosti prodaji. Starejša vina so na dražbah sicer dosegla še višjo ceno.

KOMENTARJI (25)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.