Videoigre so že zdavnaj pobegnile iz zavetja malih sob in se razbohotile na spletu. Nadvse priljubljene so tako MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) igre, med njimi pa zagotovo prednjačita League of Legends in Defense of the Ancients 2 (Dota 2). Večigralske igre (možnost hkratnega igranja več igralcev) pa niso samo vir zabave, ampak so postale tudi donosen posel, še posebno, ko so igre postale tekmovalne. Ko pa so se vključili sponzorji in so se začeli obračati veliki denarci, pa so ta 'hobi' opazili tudi mediji. Ne nazadnje so tako igralci kot komentatorji videoiger postali mednarodne zvezde, ki so svoj hobi pretopili v donosen posel.
Zato nekako ni presenetljivo, da je prihajajoči turnir Dota 2 International v Seattlu ena bolj pričakovanih stvari, tudi zaradi denarnega nagradnega sklada, ki je trenutno višji od 17 milijonov evro (ob objavi prispevka je bilo v nagradnem skaldu že več kot 19,308,000 dolarjev), glede na to, da je do turnirja še en teden, pa bo številka zagotovo še narasla. S tem je igra znova pristala na vrhu. Že zadnja leta so se pisala v milijonih, toda nagradni sklad, ki je leta 2013 znašal okoli 2.5 milijona evrov (The International 2013) je v samo enem letu skočil na slabih deset milijonov evrov, lansko leto pa je bil sklad težak že več kot 16 milijonov evrov.
Če so pred leti večino denarja v sklad prispevali pri podjetju Valve Corporation, ki se ukvarja z razvojem, založništvom in distribucijo videoiger, med njimi tudi igre Half-Life, Counter-Strike, Portal ter seveda Dota 2, pa v sam sklad čedalje več prispevajo tudi sami igralci.
V videoigri Dota 2 si nasproti stojita dve moštvi po petih igralcev. Njihov cilj je uničiti trdnjavo sovražne ekipe, v ta namen igralec iz ptičje perspektive nadzoruje svoj fantazijski lik.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.