Disney v svojih tematskih zabaviščnih parkih zaposluje več kot 100 tisoč delavcev po vsem svetu, tudi Parizu, na Floridi in v Kaliforniji.
Disneyjevi uslužbenci so z delovnimi pogoji zelo nezadovoljni in park so poimenovali kar 'Mousewitz'. Delavci pariškega parka pa so po samomoru treh svojih sodelavcev najsrečnejši kraj preimenovali v 'najbolj nesrečen kraj na svetu.'
Sindikalni predstavnik je delovno okolje opisal kot 'brutalno' in potožil, da je vse le 'dobićek, dobiček in dobićek.'
Zabaviščni park na Floridi so obtožili izplačevanja minimalnih plač in odpuščanja zaposlenih zaradi malenkostnih napak.
Na listi ameriških zaposlovalcev, ki so jo opravili v podjetju CareerBliss.com, se je na prvo mesto uvrstil internetni gigant Google. Točkovanje so opravili glede na možnosti za napredovanje, plačo in kakovostno delovno okolje.
Težave v Disneyju pa se pojavljajo tudi pri verskih vprašanjih. Noor Abdallah (22) je imela težave z delodajalci zaradi naglavne rute. Delala je kot organizatorka počitnic v Disneylandu v Anaheimu, vendar so jo želeli prestaviti na delovno mesto, kjer ne bi bila v stiku z obiskovalci. Delo je zavrnila in se obrnila na muslimansko skupnost v Združenih državah. Z Disneyjem so sklenili kompromis, in sicer Noor sedaj nosi modro naglavno ruto, na ruti pa baretko.
Drug primer spora z muslimansko skupnostjo pa je, ko je Disney delavki Imane Boudlal (26) prepovedal nošenje naglavne rute oziroma hijaba. Tudi Imane so želeli prestaviti na delovno mesto, kjer ne bi imela stika z obiskovalci, vendar je to zavrnila. Ko se je njena odvetnica pritožila, so z Disneyja odgovorili: ''Zaposleni, ki delajo na vidnih pozicijah, morajo biti oblečeni v kostume in uniforme, ki pa naglavne rute ne vključuje. Delavko smo skušali prestaviti na delovno mesto, kjer bi ruto lahko nosila, vendar je to zavrnila in odšla domov.''
KOMENTARJI (18)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.