Zanimivosti

Delavnica za DJ-je

Ljubljana, 12. 04. 2008 19.45 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min
Avtor
Zala Nemec
Komentarji
1

V Ljubljani je potekala DJ-jevska delavnica, kjer so izkušeni glasbeniki delili svoje izkušnje mladim.

Nad gramofoni se navdušuje veliko ljudi.
Nad gramofoni se navdušuje veliko ljudi. FOTO: Z.N.

V prenovljenem ljubljanskem klubu je včeraj potekala dalavnica pod imenom Workshop Info Session Ljubljana, ki je druga tovrstna delavnica tukaj pri nas. Letos je organizatorjem uspelo pripraviti zanimiv program, ki je privabil veliko uka željnih mladih glasbenikov.

Na delavnici nas je najprej legendarni Aldo Ivančič, ki ima za seboj že več kot 25 let glasbenih izkušenj, sprostil in popeljal vse tja do prvih zvokov punka, rapa in techna v slovenskih klubih.

Legendarni Aldo Ivančič je delil z nami svoje anekdote.
Legendarni Aldo Ivančič je delil z nami svoje anekdote. FOTO: Z.N.

Aldo je s seboj prinesel stare posnetke prvih elektronskih miksov iz 80. let, za konec pa smo lahko prisluhnili še delu glasbe z njegovega zadnjega albuma, ki ga je skupaj z violonistom Vukom Krakovićem izdal pod imenom Bast.

Za Ivančičem smo lahko prisluhnili magisterju glasbe Tigorju, ki si je nabral že več kot deset let izkušenj na glasbenem področju. Tigor je udeležence seznanil predvsem s produkcijo klubske glasbe in predstavil raznolike možnosti ustvarjanja.

Potem sta na vrsto prišla JAMirko in Pier, ki sta svoje 12 letne izkušnje v DJ-jevstvu delila z radovednimi mladimi in malo starejšimi glasbenimi navdušenci.

Tigor je pokril področje producenstva.
Tigor je pokril področje producenstva. FOTO: Z.N.

Na koncu delavnice smo lahko prisluhnili še londonskemu DJ-ju in glasbeniku Benji B-ju, ki redno gostuje v raznih svetovno znanih klubih in je od leta 2004 mentor na Red Bullovi Akademiji, pod okriljem katere je bila tudi včerajšnja delavnica.

JAMirko in Pier sta delila svoje izkušnje iz prakse.
JAMirko in Pier sta delila svoje izkušnje iz prakse. FOTO: Z.N.

Organizatorji delavnice so bili zelo zadovoljni z veliko prisotnostjo mladih glasbenih navdušencev, tekom projekta so dobili še nove ideje, kako še izboljšati ponudbo, tako da lahko pričakujemo, da bo naslednja delavnica še na višji ravni, kot je bila letošnja.

Moram pa še dodati, da je bila delavnica zanimiva tudi za ljudi, ki se ne ukvarjajo z ustvarjanjem glasbe, zato priporočam, da si jo naslednjič lahko pridete ogledati tudi če ne boste v bližnji prihodnosti ali sploh nikdar 'zmiksali' lasten komad.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Luka Javornik
12. 04. 2008 23.27
Super! Škoda ker ni bilo malce bolj oglaševano, saj če bi vedel za to delavnico, bi vsekakor prišel.