"Prav gotovo smo pričakovali, da bo knjiga velika uspešnica, nihče pa ni sanjal, da bo postala zgodovinska izdaja," danes pravi Stephen Rubin, predsednik in izdajatelj založniške skupine Doubleday Broadway. Knjiga malo znanega pisatelja Dana Browna je očarala predvsem odraslo bralstvo in zanimanje zanjo niti v tretjem letu po prvem izidu ne pojema.
Po svetu je bilo doslej natisnjenih 25 milijonov izvodov v 44 jezikih. Knjigarnarji pričakujejo, da bo Da Vincijeva šifra prodajna uspešnica tudi letos. Filmska različica režiserja Rona Howarda naj bi število bralcev še povečala. Povečala se je prodaja tudi prejšnjih Brownovih knjig, "Deception Point" (2001) ter Angeli in demoni (2000). Posebna ilustrirana izdaja Da Vincijeve šifre je natisnjena v 900.000 izvodih, ilustrirana različica knjige Angeli in demoni pa bo izšla spomladi.
Ogromno prodanih izvodov Brownove uspešnice je omogočil predvsem širok dostop, saj jo prodajajo vsepovsod, od verige Wal-Mart do letališč in supermarketov. Ameriški knjigarnarji in založniki ob tem poudarjajo, da se je zaradi Brownovega uspeha povečalo zanimanje tudi za ostale knjige.
Začele so izhajati knjige istega žanra, zgodovinske srhljivke, ki se zgledujejo pri Brownu: Jon Fasman je napisal napet roman "The Geographer" o muslimanskem filozofu iz Španije 12. stoletja, James Rollins se v knjigi "Map of Bones" prav tako vrača v 12. stoletje in osredotoča na iskanje relikvij. Pisateljica Elizabeth Kostova pa v delu "The Historian" spremlja mlado žensko v iskanju zgodovinskega grofa Dracule.
Na trg prihajajo tudi proti-Da Vincijeve izdaje, denimo "The Da Vinci Hoax", "De-Coding Da Vinci" in "Truth and Fiction in 'The Da Vinci Code'". Brownova skrivnostna srhljivka je dala navdih tudi organizatorjem turističnih potovanj po Evropi - bralci obiskujejo v delu navedene lokacije in iščejo ključe za skrivnosti. Bralci in knjigarji zdaj napeto pričakujejo naslednjo Brownovo zgodbo o Langdonu, "The Solomon Key".