
Čaj pu'er s posebno tehnologijo pridobivajo iz listov drevesa, ki raste v južnokitajski provinci Junan. Ima zelo dolg rok trajanja, njegov okus se z leti izboljšuje, čaj pa pridobiva tudi na ceni. Vrednost kakovostnega pu'era lahko v dveh letih naraste za več kot 10-krat, zato je finančno vlaganje vanj celo bolj privlačno kot vlaganje v zlato in srebro. Na dražbah so nekatere vrste takšnega čaja presegle ceno 100 dolarjev za gram.
Zbiratelji pue'ra sebe pogosto primerjajo s starinarji, le s to razliko, da cene antikvitet ne rastejo tako hitro. Zanimivo je dejstvo, da je bil pu'er dolgo časa dokaj poceni čaj, katerega glavna lastnost je bila, da ga je mogoče dolgo hraniti. Kultura shranjevanja se je medtem postopno spreminjala in od nepomembnega napitka se je spremenil v napitek, ki privlači zbiratelje.
Množično so se z zbirateljstvom tega čaja na jugu Kitajske začeli ukvarjati v 90. letih prejšnjega stoletja, nato pa je mrzlica zajela vso državo. Zbiratelji niso vedno zadovoljni le z "običajnim staranjem" čaja, zato nekateri čaj pošiljajo na razna potovanja. Eden od njih si je dal čaj pripeljati s konji iz Yunnana v Peking, spet drugi je za "potovanje" 10 gramov čaja v vesolje odštel 3000 dolarjev.