
Današnje litij-ionske baterije naj bi zamenjale baterije, ki naj bi navaden zrak izrabile za reakcijo s posebno vgrajeno kovino in tako omogočile bistveno daljše avtonomno delovanje baterije.
Če bo ta inovacija dejansko ugledala luč sveta, bo to privedlo do razvoja lahkih, zmogljivih baterij, ki jih bo mogoče večkrat napolniti in bodo poganjale vse od električnih vozil do potrošniških elektronskih naprav.
Nekatere manjše naprave pa naj ne bi več potrebovale baterij, in sicer na račun napredka na področju energijske porabe tranzistorjev ter tehnike tako imenovanega energijskega pometanja.
Tovrstno tehniko že danes uporabljajo nekatere ročne ure, ki se polnijo z izkoristkom energije gibanja uporabnikove roke. Isti koncept izrabe kinetične energije bi lahko uporabili pri polnjenju denimo mobilnih telefonov.
Poleg tega se obetajo tudi mobilni telefoni z vgrajenimi 3D-holografskimi kamerami, ki bodo omogočali videoklice s 3D-hologrami prijatelja na drugi strani v realnem času. Znanstveniki v IBM napovedujejo tudi vse večjo razširjenost raznovrstnih senzorjev, vgrajenih denimo v mobilnike, avtomobile, katerih podatke se bo lahko uporabilo za varovanje okolja.
Poleg tega se obetajo tehnologije za boljšo izrabo toplote, ki jo oddajajo podatkovni centri, na primer za ogrevanje in hlajenje stavb, in prilagodljivi prometni sistemi, ki se bodo intuitivno naučili potnikovih vzorcev obnašanja in mu posledično zagotovili karseda prilagojeno varnost potovanja in informacije o poti.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.