
Američani imajo pomisleke predvsem glede napovedi, da bi v prihodnosti začeli gradnjo stalne človeške naselbine na Luni ter začeli projekt napotitve človeške posadke na Mars.
Več kot polovica udeležencev ankete meni, da bi bilo bolje denar porabiti za različne domače programe. Bushevo zamisel o raziskovanju vesolja podpira 48 odstotkov Američanov, prav toliko pa jih temu nasprotuje. Vesoljske zamisli so prodrle tudi v demokratsko predsedniško kampanjo, saj je kandidat kongresnik Dennis Kucinich v nedeljo na debati v Iowi menil, da si verjetno želi Bush na Marsu in Luni najti orožje za množično uničevanje, ki ga v Iraku doslej še ni uspel.
Na vprašanje, ali je bolj smiselno porabiti denar za zdravstvo in socialo ali za pot na Mars, je 55 odstotkov Američanov menilo, da sta zanje zdravje in udobna pokojnina bolj pomembna kot osvajanje Marsa, ki bi stalo več sto milijard dolarjev. Večina Američanov meni, da si pač ne morejo privoščiti drage vojne proti terorizmu, zmanjševanja davkov in povečevanja proračunskega primanjkljaja ter zdaj še potovanja na Mars. Bush naj bi v sredo razložil svojo vizijo, s katero se želi Američanom predstaviti kot predsednik, ki gleda v prihodnost in je poln optimizma, kar imajo kritiki za predvolilno potezo. S tem naj bi se Bush skušal ločiti od demokratov, ki ga nenehno kritizirajo. Kljub razdeljenosti javnosti glede porabe denarja pa kar tričetrt Američanov še vedno meni, da se mora raziskovanje vesolja nadaljevati, tudi s človeškimi posadkami.