Zanimivosti

50 let potapljanja v Sloveniji

Izola, 05. 10. 2002 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Ob 8. uri je 90 potapljačev v dveh skupinah začelo štafetni potop ob slovenski obali, da bi obeležili 50-letnico najstarejšega slovenskega potapljaškega kluba, Društva za raziskovanje morja, kar hkrati predstavlja 50 let organiziranega potapljanja v Sloveniji.

Štafetni potop organizira Potapljaška zveza Slovenije skupaj z DRM, s Potapljači Luke Koper in z izolskim potapljaškim društvom Manta. Štafetni potop se bo končal ob 15.45 na carinskem pomolu v Izoli.

Potapljači plavajo štafeto posamično, tako da se menjajo na vsakih 500 preplavanih metrov na globini pet metrov. Štafetni potop se bo končal ob 15.45, ko naj bi po napovedih organizatorjev obe skupini potapljačev - ena plava štafeto od izliva Dragonje, druga pa od pomola počitniškega doma ministrstva za notranje zadeve na Lazaretu - priplavali do carinskega pomola v Izoli.

Potapljače spremljata dva gumenjaka in ladja s potapljači. Vsak potapljač plava s štafeto približno 15 minut in nato ga zamenja drugi, je povedal predsednik potapljaškega društva Manta Jernej Sedmak. Medtem ko poteka štafetni potop potapljačev, so na carinskem pomolu na ogled vojaška ladja Ankaran, ladja za reševanje nad vodo in pod vodo Občinske reševalne enote Izola, šotor pa je postavila tudi Slovenska potapljaška zveza.

Današnji štafetni potop ob slovenski obali je dopolnitev praznovanja dneva slovenskih potapljačev, ki ga bodo obeležili v nedeljo s tradicionalnim potapljaškim izletom s katamaranom Prince of Venice na Unije. Izjemen potapljaški dogodek bo skupinski potop skoraj 200 potapljačev na Unijah.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20