Harry, ki je v vojski znan tudi kot Captain Wales (Kapitan Wales), je v okupirano državo priletel iz letalske baze Brize Norton kraljevega vojnega letalstva (RAF). Kot del običajne menjave osebja je z njim pripotovalo še več sto drugih pripadnikov britanske vojske.
Tretji v vrsti za britanski prestol je nameščen v Camp Bastionu, največji vojaški bazi v državi, ki je obenem tudi britanski logistični in podporni center.
Poveljnik 27-letnega Harryja je zanj izjavil, da upa, da ga bodo mediji pustili pri miru, saj želi princ v miru izpolnjevati svoje dolžnosti. Princ, ki je pripadnik eskadrona z oznako 662, je pred časom postal kopilot-strelec helikopterja apache. Odgovoren bo za enega od helikopterjev in za dva člane posadke. Britanska vojska ima sicer vsega skupaj 67 tovrstnih helikopterjev, koliko pa jih imajo v Afganistanu, pa je vojaška skrivnost.
Princ Harry je državo nenapovedano prvič obiskal leta 2008, a so za njegovo prisotnost po dobrih dveh mesecih izvedeli pri neki avstralski reviji, zato so ga poslali v domovino. Ko je princ februarja letos zaključil urjenje, so z obrambnega ministrstva sporočili, da je zelo verjetno, da bo poslan v Afganistan, po vsej verjetnosti še pred koncem tega leta.
Nekateri kritiki trdijo, da ta poteza ni najbolj pametna, ker naj bi ogrozila sicer precej varno vojaško bazo. Njeni poveljniki trdijo drugače in zagotavljajo, da je tako za varnost princa kot tudi drugega osebja ustrezno poskrbljeno.
Če je Harryja slučajno strah, da ga bodo talibani sestrelili, mu velja v uteho podatek, da Britanci v Afganistanu niso izgubili še nobenega apacheja.
KOMENTARJI (20)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.