"Ljudje se spremijajo in njihova telesa se spreminjajo ... A v ljubezni se nekaj nikoli ne spemeni ... Marianne, ženska iz So Long, Marianne, ko jo slišim po telefonu, vem, da je nekaj ostalo popolnoma nedotaknjeno, čeprav sta se najini življenji razšli ... Čutim, da ljubezen nikoli ne umre in če so čustva dovolj močna, da okoli nje nastane pesem, potem je nekaj na teh čustvih, kar je neuničljivo" so ob fotografiji Marianne zapisane Cohenove besede.
Lepo Norvežanko, nekdanjo manekenko iz Osla, je Leonard Cohen spoznal leta 1960, ko je kupil hišo na grškem otoku Hidra, kjer je živela s sinom, potem ko jo je zaradi druge ženske zapustil mož norveški romanopisec Axel Jensen. Marianne se je s sinom vselila v Cohenovo hišo, v vanjo pa se je nesmrtno zaljubil, postal z njo obseden, saj naj bi mu postala tako muza kot mama, čez nekaj let pa naj bi ga začela "izčrpavati in uničevati", kar se je menda dogajalo v številni njegovih zvezah z ženskami.
Skupaj sta bila pet let, razloga za razpad pa je potem strnil v legendarno pesem So Long, Marianne, ki je ena njegovih najbolj znanih pesmi zgodnjega obdobja trubadurske pevske kariere. Svoji muzi je posvetil več pesmi, tudi Bird on the Wire, njena fotografija pa je tudi na zadnji strani ovitka albuma Songs from a Room.
KOMENTARJI (23)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.