"Marlene, nadvse te ljubim in ti to presneto dobro veš," je Ernest Hemingway leta 1950 s Kube pisal dolgoletni prijateljici Marlene Dietrich.

30 pisem iz obdobja med letoma 1949 in 1959, v katerih je pisatelj in velik divji lovec povsem jasno izpovedal svojo strast do Dietrichove, so zdaj prvič dostopna javnosti. Muzej Johna F. Kennedyja v Bostonu je namreč razkril Hemingwayjeve ljubezenske izpovedi skupaj z 31 pismi Dietrichove (1901-1992), ki so v lasti muzeja.
Korespondenca med "papanom", kot je Marlene dve leti starejšega prijatelja pogosto klicala, in "my little Kraut" (moj mali zeljček), kot je Hemingway ljubkovalno klical v Nemčiji rojeno Dietrichovo, meče novo luč na nežno razmerje med velikima umetnikoma. Hemingwayjeve besede: "Ljubim te, objemam te in močno poljubljam," navidez potrjujejo domnevo, da sta bila tudi ljubezenski par.
"Žrtev neistočasne strasti"
Hči Marlene Dietrich, Maria Riva, temu sicer oporeka. "Občudovala sta drug drugega, spolnih odnosov pa nista imela," je dejala Maria Riva.
Tudi A.E. Hotchner je v biografiji Papa Hemingway: A Personal Memoir zapisal, da je bil odnos le platonski. Pisec je navedel Hemingwayjeve besede: "Položaj med Krautom in menoj je naslednji: ljubiva se od leta 1934, ko sva se spoznala na Ile de France. Skupaj pa nikoli nisva spala. To je neverjetno, a resnično: žrtev neistočasne strasti." Vnuk Marlene Dietrich, Peter Riva, pa je izjavil: "Intimno sta se lahko tako zelo ljubila, ker verjetno nikoli nista bila intimna."
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.