

Neki očividec naj bi medijem dejal, da so pred McQueenov dom v Mayfairu v četrtek okrog 10. ure prispeli reševalci, ki naj bi ga našli obešenega.
Za ta skrajni korak naj bi se odločil zaradi dolgotrajne depresije, ki pa se je še poglobila prejšnji teden, ko mu je umrla mati Joyce. Svoje stanje je takrat opisal tudi na Twiterju: “To je bil grozen teden, a mi prijatelji pomagajo, da se izvlečem. Moram se pobrati.“ Britanski The Sun piše, da naj bi se sicer ubil že v sredo zjutraj, zato naj bi njegovo mrtvo telo v stanovanju okrog 24 ur.
Samomor tesne prijateljice
Do smrti McQueena je prišlo le tri leta potem, ko je si je prav tako s samomorom vzela življenje njegova dolgoletna prijateljica Isabella Blow, ki je v njem prepoznala obetavnega kreatorja in mu v svetu mode pomagala do svetovne slave. Blowova je umrla maja leta 2007 zaradi prevelike količine zaužitih tablet. Pred tem so ji zdravniki diagnosticirali raka na jajčnikih, kar je bil tudi glavni razlog za samomor.
McQueena je njena smrt silno prizadela, še toliko bolj, ko so se pojavile govorice, da naj bi se malo pred njenim samomorom zelo sprla. “To je sranje. Ti ljudje ne vedo, o čem govorijo. Ne poznajo ne mene ne mojega odnosa do Isabelle,“ je dejal takrat. Kar sva imela z Isabello, je bilo povsem ločeno od mode.“ Svojo prvo modno revijo za poletno modno kolekcijo leta 2007 je na pariškem tednu mode posvetil prav svoji pokojni prijateljici.


Šival je tudi za Gorbačova
McQueen, ki je veljal za odkritega homoseksualca, je nekoč sebe opisal kot 'roza ovco v svoji družini'. Rodil se je revnim staršem na East Endu, že pri 16 letih pa je zapustil šolo in se zaposlil v Anderson & Sheppard, kjer so šivali oblačila za slavne osebnosti, kot sta britanski prestolonaslednik princ Charles in nekdanji sovjetski voditelj Mihail Gorbačov. Pozneje je delal še za Gieves & Hawkes, Angels & Bermans, deloval pa je tudi v Italiji in na Japonskem. V London se je vrnil leta 1994 in začel delati na prestižni londonski modni šoli Central Saint Martins. Po diplomi je ustvaril svojo modno znamko, ki je postala znana predvsem zaradi hlač, ki so imele tako nizek pas, da so razkrivale dobršen del zadnjice.

Do njegove smrti je sicer prišlo le nekaj dni pred londonskim tednom mode, ki se začne 19. februarja, in predstavitvijo njegove poletne kolekcije v Parizu. “Lee McQueen je vplival na celo generacijo oblikovalcev. Njegova brilijantna domišlija ni poznala meja, zato je lahko oblikoval kolekcijo za kolekcijo nenavadnih kreacij,“ je o njem povedala Alexandra Shulman, urednica britanske izdaje modne revije Vogue. “Njegova smrt je velika izguba za vse tiste, ki so ga poznali, pa tudi za vse tiste, ki ga niso.“

KOMENTARJI (18)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.