Demetria Gene Guynes je ena največjih hollywoodskih zvezd. Pozna jo cel svet, in sicer pod imenom Demi Moore. Za umetniško ime se je odločila, ker je njeno pravo preveč zapleteno in nenavadno.
Demi seveda ni edina zvezda, ki se je odločila za spremembo imena.
Ko je 8. septembra 1979 na svet privekala rock pevka Pink, so jo starši poimenovali Alecia Moore. Ne boste verjeli, Alecia je bila v mladosti zelo sramežljiva in ker je zelo hitro zardela, so jo prijatelji klicali Pink.
Gabriele Susanne Kerner je s starši veliko potovala po Španiji. Domačini so jo klicala niña (po špansko otrok). Takrat še nihče ni vedel, da bo Gabriele pod tem vzdevkom zaslovela. Ko je s pesmijo 99 Luftballons osvojila svet, so množice na številnih koncertih vzklikali njeno ime – Nena!

Leta 1985 je Heidi Stern prepevala o moči ljubezni (Power of Love) in ves svet, predvsem pa zaljubljenci, so vzdihovali. Ker je izhajala iz zelo umetniške družine, njen oče je bil operni pevec, mati pa učiteljica petja, ji note nikdar niso povzročala pretiranih preglavic. Dekle le s svojim imenom ni bilo zadovoljno, zato se je odločilo za spremembo in zaslovelo pod psevdonimom Jennifer Rush.

Caryn Johnson je že od malih nog vedela, da je rojena za Hollywood. Čeprav je morala več let delati kot frizerka in maskerka v mrtvašnici, svojih sanj ni nikdar pozabila. Njen smisel za humor in njen talent sta na koncu le prepričala agente in pristala je na Broadwayju. Njena kariera pa je vzcvetela, ko si je spremenila ime. Za vlogo v filmu Duh je Whoopi Goldberg prejela celo oskarja, največ prahu pa je vzdignila njena romanca z igralcem Tedom Dansonom.
Prva 'seks bomba' sveta se je rodila leta 1926 pod imenom Norma Jean Baker. Ko so jo leta 1944 odkrili fotografi, je Norma takoj osvojila Američane. Svoje temne lase si je pobarvala na svetlo in si nadela novo ime - Marilyn Monroe. Vzdevek ji sicer ni prinesel sreče, saj je Marilyn umrla že leta 1962. Njena smrt je še zdaj ena največjih skrivnosti Hollywooda.
Britanski rocker William Broad je do svojega dvajsetega leta sanjal o veliki karieri. Nato so se mu odprla vrata v svet zabaviščne industrije. Postal je namreč član punk skupine Bromley Contingent. Leta 1981 se je naveličal ‘skupinskega’ življenja in se podal na lastno pot. Svojo solo kariero je začel v ZDA. Za umetniško ime, Billy Idol, se je odločil že pred tem, ker svojim staršem ni želel povzročati težav. Billy pravi, da se nikoli ni videl v vlogi idola. Za priimek se je odločil zato, ker 'idle' (izgovorjava) pomeni len oziroma brezposeln.
Georgios Kyriacos Panayiotou je takoj vedel, da mu bo v širnem svetu njegovo ciprsko ime delalo preglavice. Mladenič, ki se je kar nekaj časa preživljal kot natakar, ga je zato spremenil v George Michael. S skupino Wham in s svojo frizuro je navduševal najstnice, škilil pa za najstniki. S pesmijo Careless Whisper pa je George zaslovel kot solist.

Ko so štiriletnemu Reginaldu Kennethu Dwightu pokazali babičin klavir, se je malček v inštrument takoj zaljubil. Leta 1968 je izdal svoj prvi singel I've been loving you, kakšni dve leti zatem pa je Reginald postal ena največji glasbenih zvezd sveta. In kot se za veliko zvezdno spodobi, si je nadel tudi novo ime. Elton (po saksofonistu Elton Deanu) John (po pevcu Longu John Baldryju).
V Dublinu pa se je 10. maja rodil Paul Hewson. Že v osnovni šoli je Paul pokazal, da mu je Bog podaril glas in talent, ki ju bo v življenju znal unovčiti. Pri sedemnajstih je ustanovil svojo prvo skupino in sošolci so mu zaradi božanskega glasu nadeli latinski vzdevek Bono, krajše za Bono Vox.
Farrokh Bulsara je odraščal v Indiji, kjer je obiskoval britanski internat in pridno pel v šolskem zboru, kjer so ga vsi klicali Freddie. Ko je Farrokh dopolnil 17 let, se je njegova družina odločila za selitev v Anglijo, kjer je mladenič študiral grafični design. Leta 1970 je s prijatelji ustanovil skupino Queen in spremenil svoje ime. Postal je Freddie Mercury in vse do leta 1991, ko je zaradi aidsa umrl, razveseljeval oboževalce po vsem svetu.

Pa naj še kdo reče, da je numerologija hokus pokus. V Hollywooda sta namreč uspela kar dva Michaela Douglasa. Enemu je bil igralski talent položen v zibko, saj je sin slavnega igralca Kirka Douglasa, drugi pa je zaslovel pod imenom Michael Keaton. Spremembo priimka so mu svetovali strokovnjaki za odnose z javnostmi.
Robert Allen Zimmerman se je sam naučil igrati na kitaro in na klavir. V začetku šestdesetih je postal ikona nasprotnikov vojne in s pesmijo Blowin' in the Wind zaslovel. Ker je oboževal pesnika Dylana Thomasa, si je ime spremenil v Bob Dylan.
Čeprav se ime Marshall Mathers III. sliši zelo aristokratsko, je bilo življenje malega Marshalla zelo težavno in predvsem zelo revno. Odraščal je v Detroitu, in sicer v predelu, kjer je prevladovalo nasilje in kjer so prebivali predvsem temnopolti, ki so na ranljivega svetlolasca naredili velik vtis. Pri šestnajstih je napisal svoje prve pesmi in z njimi nastopal po lokalnih barih. Leta 1995 si je nadel psevdonim Eminem (izgovorjava njegovih inicialk). Leta 2003 je 'beli raper' za pesem Lose yourself prejel celo oskarja.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.