

Katoliška skupina je napadla Susan Sarandon, ker je igralka med intervjujem z igralcem Bobom Balabanom papeža Benedikta XVI. (Joseph Alois Ratzinger) označila za "nacija“. 65-letnico so zato opisali kot "odvratno osebo“.
Med pogovorom z Bobom je dejala: "Zadnji papež," ko je govorila o papežu Janezu Pavlu II. "Ne ta naci, ki ga imamo zdaj."
Leta 1941 so namreč 14-letnega Josepha vpisali v Hitlerjevo mladino, nemško nacistično paravojaško organizacijo, ki je bila namenjena najstnikom od 14. do 18. leta.
Po njenem komentarju je predsednik Katoliške lige za verske in civilne pravice Bill Donohue za igralko rekel, da je "nevedna in polna sovraštva do katoliške cerkve".
"Odvratna oseba je, ker ima take odvratne pripombe. Papež je Hitlerjevo mladino (Hitler Youth) takoj zapustil. Sarandonova ne ve, o čem govori. Da ga krivimo za nekaj, za kar ni odgovoren ... Prisiljen je bil v to tako kot vsak deček njegove starosti. Za razliko od drugih je on takoj izstopil."
KOMENTARJI (28)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.