Družina pokojne Jill Messick, ki je 7. februarja naredila samomor, je prepričana, da jo bila vpletenost v škandal Harveyja Weinsteina zanjo "enostavno preveč". Dejstvo je namreč, da je bila Messickova menedžerka igralke Rose McGowan leta 1997, v času, ko naj bi jo na filmskem festivalu Sundance posilil zloglasni producent.
50-letna Messickova menda ni hotela govoriti glede omenjenih dejstev, saj ni hotela škodovati gibanjem, kot sta Me Too in Time's Up, družina pa je zdaj želela povedati resnico, zato je podala uradno izjavo.
Kot so razkrili svojci, je trpela za depresijo in imela vsaj eno epizodo maničnega napada, sicer pa so zelo kritični do Weinsteina, McGowanove in medijev, saj so zapisali, da je Jill "postala kolateralna škoda v tej grozoviti zgodbi" in da "besede štejejo, saj je od njih lahko odvisno nekogaršnje življenje."
Znano je, da je 30. januarja McGowanova izdala knjigo Brave, v kateri trdi, da je Messickova naredila zelo malo, da bi ji pomagala, potem ko ji je zaupala dejstvo, da jo je Weinstein napadel. Messickovo, ki se je leta borila z depresijo, so potem začeli vlačiti po medijih, po zaslugi Weinsteinovega odvetnika Bena Brafmana in igralke.
Messickova je bila sicer tista, ki je Rose uredila "zloglasni" sestanek z Weinsteinom leta 1997, na katerem jo je, kot trdi igralka, posilil. Rose pa je tudi izjavila, ko so jo vprašali, če je kdo za to vedel, da ji je povedala in "da je imela še sedem let po tem pri njem službo". Jill je potem pri Miramaxu postala podpredsednica razvojnega oddelka. A kot je še zapisala družina, se je tragedija zgodila ravno zdaj, ko si je Messickova spet uredila življenje. McGowanovi pa so tudi očitali, da so njena namigovanja in obtožbe ironične, saj je bila Jill prva oseba, ki se je zavzela zanjo in opozorila šefe o grozljivi izkušnji igralke.
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.