"S sestro sva v Montrealu pokopala očeta. Ob naožjih družinskih članih in dolgoletnih prijateljih smo ga spustili v zemljo v neokrašeni borovi krsti, poleg njegove mame in očeta. Točno tako, kot si je želel.
Ko to pišem, razmišljam o očetovi unikatni mešanici samokaznovanja in dostojanstva, njegovi dostopni eleganci, njegovi karizmi, njegovi staromodnem džentelmenstvu in lastnoročni stolp njegovega dela.
Toliko je vsega, za kar bi se mu rad še zadnjič zahvalil.
Rad bi se mu zahvalili za udobje, ki ga je vedno zagotovil, za modrost, ki je iz njega buhtela, za maratonske pogovore, za njegov humor.
Zahvalil bi se mu, ker mi je dal in me naučil ljubiti Montreal in Grčijo.
In zahvalil bi se mu za glasbo, najprej za njegovo glasbo, ki me je zapeljala kot fantiča, nato za njegovo spodbudo moje lastne glasbe in nenazadnje za privilegij, a sem lahko delal glasbo z njim.
Hvala vam za prijazna sporočila, za izlive naklonjenosti in vašo ljubezen do mojega očeta."
Tako je očetu še zadnjič v slovo zapisal njegov sin, 44-letni Adam Cohen. Legendarni pevec je izdal 14 albumov v več kot pol stoletja trajajoči karieri, leta 1984 je napisal tudi pesem Hallelujah, ki je ena od bolj prirejanih v glasbeni zgodovini.
Samo tri tedne pred smrtjo je izdal svoj zadnji album You Want It Darker, za katerega je verjel, da je ena njegovih boljših plošč. Njegov prvi večji hit je bila pesem So Long Marianne, leta 1967, ki jo je napisal za svojo norveško ljubezen Marianne Jensen, ki je avgusta letos umrla za rakom. Takrat ji je v slovo zapisal, da "misli, da ji bo sledil zelo kmalu", kanadski premier Justin Trudeau pa je ob njegovi smrti zapisal, da "glasba nobenega drugega umetnika ni bila občutena ali je zvenela kot Cohenova" in da ga bo "Kanada in svet pogrešal".
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.