Letos umirajo velikani. Prince, David Bowie, Alan Rickman, Harper Lee, Tomaž Pandur, Johann Cruyff, če naštejemo le nekatere. Vsi so dosegli popolnost na svojih področjih in vse je povezalo leto smrti.
Občutek, da je letos izjemno veliko smrti v svetu znanih in slavnih, nas ne vara, pravi Nick Serpell, ki je pri BBC zadolžen za pisanje osmrtnic. In on bi moral vedeti.
Zakaj se to dogaja? Serpell ima razlago tudi za to. Več vzrokov je, je pojasnil za BBC. "Ljudje, ki so postali slavni v 60. letih, zdaj vstopajo v svoja sedemdeseta in začenjajo umirati," pravi. "Poleg tega je več slavnih, kot jih je bilo nekoč. V generaciji mojega očeta ali starega očeta so bili slavni samo ljudje, ki si jih gledal v kinu. Televizije ni bilo," nadaljuje.
Tretji razlog pa je, da je večina slavnih, ki zdaj umirajo, pripadnikov tako imenovane baby boom generacije, rojeni so bili med letoma 1946 in 1964. Prebivalstvo je takrat poskočilo, in ker je bilo več rojenih, jih je tudi več postalo slavnih. In ti slavni zdaj umirajo, je svojo teorijo pojasnil Serpell. Tako Bowie kot Prince sta pripadala tej generaciji.
Ob številnih slabih novicah ima Serpell še eno: pričakovati je, da se bo vse skupaj nadaljevalo s podobnim tempom. Žal. To je življenje.
KOMENTARJI (58)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.