
Tako kot prva in druga najemniška hiša tudi njegova nova vila stoji v mestu Palo Alto, kjer je tudi sedež Facebooka. Zuckerberg, čigar premoženje zaradi 24-odstotnega lastniškega deleža v priljubljenem socialnem spletnem omrežju ocenjujejo na sedem milijard dolarjev, namreč nikoli ni maral dolge poti do službe.

Izvršni direktor in predsednik družbe je nekaj mesecev živel v na prvi pogled ne preveč razkošni najemniški hiši s petimi spalnicami in štirimi kopalnicami, ki naj bi imela okrog 350 kvadratnih metrov bivalnih površin, od prejšnjega domovanja pa se je razlikovala predvsem po boljši varnosti.
26-letni milijarder se je očitno odločil, da je najemniških dni konec, zato je prek nepremičninske družbe kupil nekoliko večjo, 520 kvadratnih metrov veliko vilo, s 1.579 kvadratnih metrov velikim posestvom. V novi dom se bo preselil z dolgoletno partnerico Priscillo Chan, do službe pa bo imel le deset minut vožnje.
''Stiskal'' se ne bo
Vila, ki se lahko pohvali s petimi spalnicami in prav toliko kopalnicami, ima še kabinet iz marmorja in zastekljeno verando, zunaj pa se bohoti še bazen s slano vodo in večji kamin.
Nova vila je v primerjavo s prejšnjo tudi bolj varna. Kot je znano, je imel Zuckerberg pred nekaj meseci na grbi zasledovalca, ki mu je pošiljal pisma, ga želel dobiti pred sedežem podjetja, prek Facebooka pa je kontaktiral tudi njegove sestre. Sodišče mu je določilo prepoved približevanja, kot razlog za svoje početje pa je navedel, da je želel od Zuckerberga le denar, ki ga je potreboval za zdravljenje svoje bolne mame.

KOMENTARJI (17)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.