Poznavalci ocenjujejo, da gre odločitev losangeleškega sodnika Allana Goodmana na roko filmskemu studiu Warner Bros. in izvršnjemu producentu serije Chucku Lorreju, ki ga je Sheen prav tako ''vzel na piko''.
Potem ko je igralec zaradi razvratnega življenja, polnega seksa, drog in alkohola, odšel na zdravljenje in je prekinil s snemanji novih nadaljevanj, so igralca odgovorni pri seriji marca letos odpustili. Ta je prepričan, da so ga ''nagnali'' povsem neupravičeno, zato je vložil tožbo v višini preko 100 milijonov dolarjev. V tožbi navaja, da so ga po njegovem mnenju odpustili predvsem zato, ker je govoril čez producente (v enem izmed intervjujev je npr. Lorreja označil za ''revo, šarlatana in neumnega človeka'').
Sodniška odločitev, da se primer preda arbitru, pomeni, da javnega sojenja ne bo. Številni so namreč prepričani, da bi lahko Sheen v nasprotnem primeru vse skupaj spremenil v pravo medijsko farso.
Na sodiščih v nekaterih ameriških zveznih državah imajo prakso, da manj pomembne zadeve, kot so zasebne tožbe, pošljejo v roke arbitra, ki je ponavadi kakšen izkušen pravnik ali nekdanji sodnik. Ta se na sestankih zaprtega tipa seznani z argumenti obeh strani, nato pa ob upoštevanju zakona in načela pravičnosti sprejme odločitev, ki se jo precej težje ovrže kot odločitev na sodišču. Postopek pri arbitru se vodi v tajnosti oziroma ni javen, lahko pa arbiter primer vrne sodišču, na kar računa Sheenov odvetnik Marty Singer: ''Zelo smo prepričani, da bo naš klient zmagal v tej zadevi.''
Nad odločitvijo sodnika so sicer bolj zadovoljni pri Warner Bros. ''Nad odločitvijo sodišča, ki stranema nalaga arbitražni sporazum, smo zadovoljni,'' so zapisali v izjavi za javnost.
KOMENTARJI (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.