
George Harrison se je rodil 25. februarja 1943, čeprav se je menda rodil kakih deset minut pred polnočjo, se pravi 24. februarja, kar je odkril precej pozno v svojem življenju.
Pri 15 letih je na šolskem avtobusu spoznal osem mesecev starejšega Paula McCartneyja in prijateljstvo je bilo rojeno. Prav McCartney je pozneje prepričal Johna Lennona, da je dovolil Harrisonu, da se je kljub mladim letom pridružil njuni skupini The Quarrymen. Kot solokitarist v poznejši skupini The Beatles je prvo svojo pesem Don't Bother Me ponudil leta 1963 na njihovem drugem albumu With The Beatles. V toku njihove kariere pa je napisal še lepo število izvrstnih pesmi, med katerimi so Taxman, While My Guitar Gently Weeps, Here Comes The Sun, Piggies, Within You Without You in Something. Za slednjo je sam Frank Sinatra nekoč dejal, da je to najlepša ljubezenska pesem zadnjih 50 let. Pesem je bila tako popularna, da so mnogi mislili, da sta jo napisala Lennon in McCartney, a je nista.

V njegovi samostojni karieri po Beatlih je Harrison izdal vrhunski trojni album All Things Must Pass konec leta 1970, ki so ga kritiki in občinstvo izvrstni sprejeli. Pozneje je konec osemdesetih izdal uspešni album Cloud Nine, na katerem sta bili uspešnici Got My Mind Set on You (avtorja Rubyja Clarka) in When We Was Fab. V tem času je sodeloval tudi v superzasedbi Traveling Wilburys, v kateri so bili še Jeff Lynne, Tom Petty, Roy Orbison in Bob Dylan.
George je bil že za časa Beatlov velik oboževalec Indije, njihove duhovnosti in tudi sitarja, ki se ga je učil pri legendarnem Raviju Shankarju. Bil je tudi oboževalec in prijatelj komične skupine Monty Python, saj je med drugim s tremi milijoni funtov tudi sofinanciral kontroverzni film Brianovo življenje, ker je dejal, da ga "je preprosto hotel videti". Film je bil uspešen, ekipa pa se mu je zahvalila tudi tako, da se je za nekaj trenutkov lahko pojavil v filmu (glej video!). Harrison je bil tudi velik navdušenec nad dirkami s formulo, saj se je udeleževal številnih dirk po vsem svetu.
Leta 1997 so mu diagnosticirali raka na grlu, zato se je zdravil z radioterapijo. Dva dni pred novim tisočletjem pa ga je na njegovem domu v Oxfordshiru napadel neki blaznež in ga zabodel več kot 40-krat. Rak se mu je v naslednjem letu in pol razširil še na pljuča in možgane, umrl pa je 29. novembra leta 2001, in takrat je svet po tragičnem uboju Johna Lennona leta 1980 izgubil še enega Beatla. Njegov pepel so stresli v reko Ganges na pogrebu v družinskem krogu. Vse najboljše, George, kjer koli že si!
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.