V zadnjih nekaj letih so še posebej v poletnih mesecih glasbeni hiti iz Romunije nekaj povsem običajnega. Na primer duetu v postavi Edwarda Maye in Vika Jigulina ter Inni se je uspelo uvrstiti celo na najvišje vrhove britanskih lestvic, ki sicer niso najbolj naklonjene izvajalcem iz drugih držav.
Preboj je rezultat zelo aktivne ''underground'' produkcije elektronske glasbe, ki je v Romuniji precej razširjena. ''Klubi predstavljajo za številne ljudi svobodo,'' pravi o razširjenost elektronske glasbe glasbeni menedžer Cosmin Duru.
V Romuniji je sicer center plesne glasbe v stilu Ibize skoncentriran v turističnem središču Mamaia ob Črnem morju, kjer čez poletja gostujejo številni mednarodno znani DJ-ji. Britanski house DJ Steve Lawler je še posebej navdušen nad občinstvom: ''Tukaj obstajata dve sceni, ena je zelo komercialna, druga precej 'underground', a obe 'srečno živita in se hranita' druga ob drugi.''
Eden od pomembnih elementov za razcvet elektronske glasbe je bil vstop države v Evropsko unijo leta 2007. ''Pisci besedil in producenti so lahko lažje odšli v tujino in se seznanili z višjimi standardi produkcije,'' je prepričan menedžer Marius Mates. Poleg tega je danes precej lažje tudi sodelovanje med zahodnimi in romunski založbami, čeprav traja kar nekaj časa, da hit iz Romunije začnejo predvajati v državah, kot so Velika Britanija, Nemčija in Švica. ''Traja približno od devet do 12 mesecev,'' pravi Scott Simons iz londonskega kluba Ministry of Sound (MoS).
Kot je znano, sicer romunske hite najprej predvajajo v Grčiji, nato Turčiji in Egiptu, pozneje pa v klubih v letoviščih v Južni Evropi.