Glasba

Svi na Pod!: Poskrbeli bomo, da se bodo tresla tla!

Ljubljana/Beograd, 24. 11. 2010 12.34 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
Avtor
Boštjan Tušek
Komentarji
2

Glasbena atrakcija nove srbske scene Svi na Pod! se bo skupaj z zasedbama Zemlja Gruva in SevdahBaby premierno predstavila v Sloveniji. Pred nastopom smo se pogovarjali s pevko Bojano Vunturišević.

Svi na Pod! ste unikaten glasbeni fenomen, nekateri pravijo, da izhajate iz "nove srbske scene". Kako bi se predstavili tistim, ki vas še ne poznajo?

Svi na Pod! smo sekstet iz Beograda, ki občasno svoja vrata odpira različnim ljudem z beograjske scene in na ta način ignorira klasično definicijo benda.

Tukaj smo slišali, da so vas označili za "srbsko Lollobrigido". So vam blizu bendi, kot so oni ali Jinx? Se poznate?

Pred nekaj dnevi sem se srečala z Ido Prester na nekem snemanju in je vztrajala, da smo se tistega dne zbrale "tri norice". Vsaj tako je rekla, v mislih pa je imela sebe, Lelo Laković (iz skupine Laka) in mene. Jinxov še nismo spoznali, sicer pa so oni po zvoku bližji skupini Zemlja Gruva kot nam.

Katere so skupine, ki jih cenite na svetovni sceni in so vplivale na vas?

Uh ..., veliko jih je. Med njimi so zagotovo The Beatles, Talking Heads, Massive Attack, Tricky, LCD Soundsystem, Martina Topley Bird, Grace Jones, Public Image Limited ...

Pri nas se urbana scena in kultura zadnje čase največ dogajata v Kinu Šiška, kakšno sceno pa ponuja beograjski Dom omladine?

Isto kot v Ljubljani, a na beograjski način. Tokratni koncert bo prenesel samo del vzdušja iz beograjskih klubov, a bo s tem tudi odprl vrata ostalim kolegom s scene. Naša scena je zelo raznolika, na trenutke je pop, na trenutke punk, včasih pa smo tudi prijetno melanholični, radi govorimo o vsakodnevnih temah, ki nas tarejo. Zadnje čase je veliko tudi vesele tematike.

Z vami bo tokrat nastopil tudi Vlada Divljan (VIS Idoli). Kakšna je vaša naveza z njim?

Poleg velike ljubezni in spoštovanja, ki ju gojimo do njegovega dela, lahko rečemo, da nam je za zgled, sedaj pa smo tudi dobri prijatelji. Sodelovali smo pri pesmi Zvuk ulice, ki smo jo nedavno premierno izvedli na njegovem koncertu v zagrebški Gavelli. Album Odbrana i poslednji dani je za nas eden najboljših rock & roll albumov iz prostora bivše Jugoslavije. S tem albumom smo odraščali in se razvili v glasbene osebnosti, kar pomeni, da je naše sodelovanje z njim na neki način pričakovano.

Na kaj se moramo torej pripraviti, ko bo v Ljubljani "pustošil" Nu Sound of Belgrade?

Naše nastope spremlja dobro razpoloženje, "džuskanje", skakanje, včasih tudi povzpenjanje na ramena. V Sarajevu je bil na nogah celoten klub, zdelo se je, da bodo tla popustila od silovitega skakanja. Nekaj podobnega pričakujemo tudi v Ljubljani, vsekakor se bomo potrudili, da se bo to tudi zgodilo. Tokrat nismo sami, saj bodo z nami nastopili še Zemlja Gruva in SevdahBaby, ki imajo prav tako podobno živahen nastop.

Bili ste srbski bend leta 2009. In kaj vam bo prineslo leto 2011?

To čast smo doživeli tudi leto poprej. Tako leta 2008 kot tudi 2009 smo dobili naziv najbolj opaženega benda v Srbiji. Ravnokar pa smo izvedeli, da nas je novosadska oddaja Groovanje razglasila tudi za najboljšo skupino letošnjega leta. Prihodnje leto se bomo odpravili v studio, kjer bomo realizirali nove ideje, ki se zelo razlikujejo od tega, kar lahko danes slišite od nas. In tega se zelo veselimo!

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • Powered, bencinska kosilnica
  • Lounge naslanjač Relax
  • Lounge set Maja      
  • Gardena, robotska kosilnica      
  • žar
  •  Vrtna hiška, lesena, mikka
  • Scheppach visokotlačni
  • Lounge set Alex
  • Karcher visokotlačni
  • Villager robotska kosilnica
  • paviljon
  • sedežna fiesta

KOMENTARJI (2)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User647003
25. 11. 2010 12.17
-1
a srpski dnevnik objavi novico, če naš Murko nastopi v eni kafani tam dol?
User533672
24. 11. 2010 21.26
-1
kaj lahko kej slovenskegal ali vam hrbtenica ne da??