
Križanke imajo za bend Niet simbolen pomen, saj smo prav tam na Novem rocku leta '84 pomoleli iz margine. Takrat je naš repertoar obsegal borih 23 minut, danes pa se je razširil na zavidljivih devetdeset. Hkrati so Križanke koncertno prizorišče, ki je verjamem da, izziv za vsakega slovenskega izvajalca, saj imajo poleg čudovitega ambienta tudi kulturno zgodovinski pomen.
Veliko ljudi Boruta Marolta primerja s pokojnim Primožem Habičem. Po drugi strani pa drži, da je on pravzaprav najboljša stvar, ki se je Nietom zgodila od vrnitve maja 2008. Poleg tega, da se spet začeli pisati nove pesmi in izdali izvrstni album Trinajst. Drži?
Drži. Brez tako kvalitetnega pevca kot je Borut si težko predstavljam nadaljevanje Nietov. Sam obeh nisem nikoli primerjal med sabo, saj je vsak zase unikaten, poseben. Meni je najpomembneje, da ima frontman karizmo in sposobnost, ki je na nivoju glasbe, ki jo igramo. Razumem pa in normalno je, da se ljudem "vsiljujejo" primerjave.
Borut je pevec, Igor piše pesmi, tebe pa so poimenovali steber skupine. Zakaj?
V dobrem bendu mora med člani vladati neke vrste kemija. V tem toku energije vsak najde svoje mesto. Če sem bil poimenovan kot steber to pomeni nekaj, kar vse drži skupaj, neke vrste oporo, kot zemlja, ki nudu oporo nebu. Seveda je reč o subtilnih stvareh, ki niso vidne vsakemu, so pa življenskega pomena za skupino.

Ob prvem "reunionu" leta 1993 pa te v bistvu ni bilo zraven. Kako to?
To so bila leta mojih "izkušenj" v tujini, ko fizično nisem bil prisoten.
Na Trinajst lahko slišimo tudi otroški zborček, klavir, godala. Boste kaj od tega rekonstruirali tudi na tokratem nastopu v Križankah?
V Križankah bo slišati prav vse, ki so sodelovali na ploščku Trinajst, tako otroški pevski zbor, Severo Gjurin, Vijolice in Boruta Činča. Predskupini pa bosta ljubljanski veterani panka Buldogi in mladci Backstage.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.