
"Neslavni" trezor skladb, ki jih je v "črevesju" svojega posestva v Minneapolisu hranil pokojni glasbenik Prince, je zdaj njegova družina ponudila glasbenim založbam, ceno pa so postavili na 35 milijonov ameriških dolarjev (31,7 milijona evrov).
V njem naj bi bilo tisoče neobjavljenih skladb, hkrati pa tudi stotine ur koncertnih posnetkov. Menda se zanimajo vse tri največje založbe (Sony, Warner in Universal), hkrati pa naj bi bili v pripravi tudi deluxe različica kultnega albuma Purple Rain, ki bi morala iziti že leta 2014, a bo zdaj najbrž prihodnje leto, kot tudi nova kompilacija njegovih največjih hitov.
Med neizdanimi pesmimi so tudi Extraloveable, Electric Intercourse in Rebirth of the Flesh, ki so jih precej široko piratizirali, a nikoli niso uradno izšle.
"Mislim, da bo preko 70 odstotkov glasbe, ki sva jo delala s Princeom, šele izšla. Veliko je pesmi, za katere smo vedeli, da ne bodo izdane. Bilo je tudi precej smešnih pesmi, ki jih je delal s svojo pihalno secijo ter eksperimentacije s sampli," je za britanski BBC nedavno povedal glasbnenik Brent Fischer, ki je sodeloval z njim.
Svetovalci družine pokojnega glasbenika so sicer poudarili, da bi radi videli, da bi njegovo glasbo uporabili v kakšni predstavi na Broadwayju ali v predstavah Cirque du Soleil. Večina se sicer strinja, da je bil Prince glasbeno na nivoju Beatlov ali Michaela Jacksona in da je bil, čeprav se je imenoval "princ", v bistvu "glasbeni kralj". Prince ob smrti ni imel oporoke, kar pomeni, da bo moralo sodiše odločiti, kako se bo razdelilo njegovo bogastvo. Primer je še vedno v teku.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.