

Posebna komisija, sestavljena iz najpomembnejših britanskih glasbenih kritikov in ljudi iz glasbene industrije, vsako leto podeli glasbeno nagrado Mercury Music Prize najboljšim britanskim ali irskim glasbenikom. Letos je žirijo najbolj prepričala 25-letna Speech Debelle z albumom Speech Therapy, čeprav so na stavnicah največ možnosti pripisovali indie pop pevki Florence and the Machine in rock skupini Kasabian.
Mlada raperka je tako bogatejša za 20.000 funtov (22.700 evrov), njen glasbeni prvenec, ki bo odslej obogaten z nalepko Mercury Prize, pa se bo tudi bolje prodajal.
Speech Therapy je nastal na temelju spominov na odraščanje v južnih četrtih Londona. "Vsak dan po radiu poslušamo glasbo, ki zveni podobno. Moj album pa ni tak kot vsi drugi, a je kljub vsemu dobil Mercury Music Prize," se je na priznanje odzvala raperka, katere pravo ime je sicer Corynne Elliot.
Mercury Music Prize so lani prejeli člani skupine Elbow, v prejšnjih letih pa med drugim še skupine Arctic Monkeys, Portishead, Pulp in Franz Ferdinand.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.