Skupino Caught in the Act je leta 1993 ustanovil producent Cees Van Leeuwen. Angleško-nizozemsko četverico so sestavljali Lee Baxter, Eloy de Jong, Bastiaan Ragas in Benjamin Boyce. Skupina je do razpada leta 1999 izdala štiri albume ter prodala približno 15 milijonov plošč. Baxter se je kasneje preizkušal kot igralec, Boyce in Ragas sta začela graditi na solo karieri, Eloy pa je 'zašel' v producentske vode. Konec lanskega leta pa so fantje napovedali vrnitev na sceno. Njihov prvi nastop po več kot 20 letih se je zgodil na silvestrovo pred Brandenburškimi vrati, poleti pa se bodo trije člani, Lee, Eloy in Bastiaan, podali na turnejo.
Obudili so tudi njihovo največjo uspešnico Love is Everywhere, ki že dosega prva mesta v Nemčiji in na Nizozemskem. Ta je pred leti odmevala tudi med slovenskimi najstnicami tako preko radijskih in televizijskih sprejemnikov ter kasetofonov kot v živo, saj je četverica večkrat gostovala v oddaji Stojana Auerja Poglej in zadeni ter nastopila pri nas. V živo jih je videla tudi njihova velika oboževalka Sanja Jovič.
Takrat, ko so bili v Sloveniji, ji jih sicer ni uspelo spoznati, saj je bila še premlada, da bi jo starši vozili na razna srečanja, je bila pa dvakrat v oddaji Poglej in zadeni in na njihovih koncertih. Ko jih je videla, je imela občutek, kot da bi se ji prikazala Marija. "Eno vzhičenje, nepopisna sreča. Uresničilo se ti je nekaj, kar si si želel. To je bilo to. Pele smo, kričale, nekatere so tudi jokale ... Na oder smo metale tudi medvedke. Spomnim se, da sem v sobi pobrala vse medvedke, ki sem jih tisti trenutek imela na postelji, in vse zmetala na oder. To so potem vse pospravili in dajali v velike črne vreče. Kje je potem to končalo, ne vem," pravi Sanja.
In zakaj so ji bili ravno člani skupine Caught in the Act tako zelo pri srcu? "Verjetno zaradi njihove simpatičnosti, karizme, konec koncev tudi glasbe in pesmi, ki so jih takrat imeli in s katerimi so takrat omrežili srca premnogih deklet," meni Sanja, ki ji je bil od četverice najbolj všeč Eloy.
Informacije o njem in o skupini je črpala iz revije Bravo. Kot prava oboževalka je tudi izrezovala sličice, jih lepila na zvezke, mize, zidove in celo strope. Izrezke in male sličice ter poster z letališča Brnik, od katerega letos mineva 20 let, ima še vedno spravljene pri mami v kleti, še vedno pa ima tudi brisačo, na kateri so upodobljeni člani skupine. Slednjo krasita tudi Eloyev avtogram in srček.
V času največje evforije je imela Sanja v sobi skupno 108 komadov posterjev s člani skupine. Na koncu jih je lepila še po stropu. "Možno je bilo dobiti tudi posteljnino, majice, kape ... Izbor teh izdelkov je bil kar primerljiv z današnjim časom. Sicer so bile te stvari dokaj drage. Tudi za današnji čas bi bile. Na začetku se jih ni dalo dobiti pri nas, sčasoma pa so se," se spominja Sanja.
Fantom je pošiljala tudi pisma. "Takrat je bilo to nekoliko drugače, kot je danes. Edini fan klub, ki je bil, je bil v Nemčiji. Takšnega načina komunikacije, kot poteka zdaj, ni bilo. Ni bilo Facebooka, ni bilo elektronske pošte, vse smo pisale ročno na papir, ga odišavile z dišavnicami, ga okrasile z nalepkami in verzi pesmi in to potem poslale v Nemčijo. Mislim, da odgovora nikoli ni bilo, a glede na to, koliko oboževalk je bilo, to niti ni tako čudno. Mislim, da v Slovenijo nikoli ni prišel nobeden odgovor. Zdaj je to lažje – z vsemi lahko komuniciraš preko Facebooka. Imajo tudi svojo Facebook stran, na kateri lahko spremljaš tekoče zadeve, kaj všečkaš, lahko tudi pokomentiraš. Ali pa jih povprašaš o kakšni zgodbi, ki je nate naredila velik vtis in dobiš njihov odgovor. Včasih smo morale tudi prevajati iz knjižnih slovarjev, saj spletnih še ni bilo. Takrat je bil Bravo namreč samo v nemščini. Spomnim se, da smo po slovarjih iskale ustrezne prevode za besede, ki jih nismo razumele. Zdaj je to lažje, ker je Bravo v slovenščini, prevajaš pa lahko tudi preko spletnih slovarjev," še eno od razlik izpostavlja Sanja.
Skupino je zaradi svoje hčerke dodobra spoznala tudi njena mati. "Mama je bila tista, ki je mene in druga dekleta skupaj s še eno mamo vozila na vse te koncerte in oddaje. Nekako me je razumela in vse to sprejemala. Včasih jo kar občudujem, kaj vse je morala pretrpeti, če ne drugega, je bila vedno glasba na glas, moje petje po sobi - verjetno je morala imeti kar dobre živce. Na koncertih je potem tudi ona pela pesmi, saj jih vse zelo dobro poznala. Še danes, ko sliši kakšno njihovo pesem, reče: 'O, to pa poznam!'" nam je v smehu dejala Sanja, ki je danes sama mati 4-letne deklice. Ko so se fantje razšli sicer ni bila preveč potrta. "Priznam, da takrat niti nisem bila žalostna, ker sem bila nekako že v odhodu poslušanja skupine, nekako mi niso bili več zanimivi, spoznala sem svojo prvo ljubezen in sem potem to nekako hotela prikriti. Večji problem je bil pri dekletih v Nemčiji. Takrat je bil to kar šok. Dekleta se s tem nekako niso mogla sprijazniti. Mnogo jih je ostalo s strtim srcem," se spominja Sanja.
Njihove vnovične združitve se je zelo razveselila. "En tak posebni občutek je, ena nostalgija, eni občutki izpred let, eno veselje, vzhičenost," pravi Sanja. Če se bodo fantje v okviru svoje poletne turneje ustavili tudi v Sloveniji, pa bo skoraj zagotovo prišla tudi na njihov nastop.
Pa se ji zdi, da so se fantje zelo postarali? "Eni malo bolj, eni malo manj, verjetno odvisno od načina življenja. Se še kar dobro držijo," je za konec še povedala Sanja.