
Glasbena platforma Tidal je obljubljala "boljšo kvaliteto, boljšo glasbo in nasploh boljšo izkušnjo za uporabnike". Tisti, ki so zadevo preizkusili pa trdijo, da gre za "mešanico slabega uporabniškega vmesnika in zoprne poslovne taktike". Menda uporabnike vabijo s preizkusno prijavnino, ki pa jo je izredno težko prekiniti, potem pa se avtomatično preklopi na plačevanje. Poleg tega, da uporablja trike, da so tisti, ki ga uporabljajo prikrajšani za določene pesmi posameznika in podobno. Kayne West je npr. nove pesmi z albuma dodal ravno, ko se je izteklo 30-dnevno poskusno obdobje.
Raperski mogotec Jay-Z je s prijatelji zadevo prevzel pred letom in pol, ko so imeli 540 tisoč uporabnikov, februarja letos, ko je Kanye ekskluzivno izdal novi album, so imeli že preko tri milijone, ko je album Lemonade izdala Beyonce, so trdili, da imajo 1,2 milijona novih uporabnikov. Čeprav naj bi Jay-Z naredil in delal dober posel, gre pravzaprav za drobiž v primerjavi z Applom, ki ima z Apple Music kar 17 milijonov uporabnikov, Spotify pa 30 milijonov.
A kot je poročal Wall Street Journal, je Tidal samo lani izgubil 28 milijonov dolarjev (slabih 25 milijonov evrov), precej več kot leto poprej. Menda dolguje precej denarja številnim založbam in je po navedbah časopisa "ujet med uporabniki, ki nočejo plačevati za pesmi, ki jih lahko dobijo zastonj in glasbenimi založbami, ki pogosto za avtorske pravice zahtevajo denar vnaprej".
Za marketing so menda porabili skoraj 23 milijonov evrov. Za letos jim tako primanjkuje sredstev, čeprav menda verjamejo, da bodo lahko zagotovili potrebno financiranje. Kakšna bo prihodnost Tidala, pa bo pokazal čas ...
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.