Združili smo se, ker smo prišli do nekakšne prelomnice v življenju, ko smo si zaželeli nečesa novega, obrniti stran in poskusiti kaj nastane, kadar odmislimo glasbeno industrijo, slovensko sceno in naredimo nekaj za svojo dušo. Edini koncept je bil, da ustvarjamo iz srca, striktno nekaj, kar nas veseli, za dušo. Ni bilo nobenih načrtov ali govora o nekem komercialnem uspehu, denarju ipd. Lahko govorimo samo o stilskem konceptu, da nismo želeli raznolikega albuma, kjer bi bilo pet različnih stilov, "radijski hiti"... Želeli smo samo album, ki zveni kot zaokrožena celota, da glasba nekaj sporoča, brez plehkosti in nesmisla. Preprosto, udarno in iskreno.
Tokrat je samo ena pesem v angleščini, ostale v slovenščini, zavestna odločitev? Je slovenščina dovolj izrazna in posledično težja za besedila?
Angleščina se nam trenutno zdi že malo "passe", Evropa se razhaja, tujina ni več isti pojem, kot je bila nekoč. Album GORA je izpadel izrazen prav zaradi slovenščine, sporočila so direktna in iz srca. Začutili smo željo, da ustvarimo nekaj v našem maternem jeziku. Angleščina se vsekakor lahko zdi bolj "fancy", najbolj izrazni pa smo vendar kadar povemo nekaj v svojem jeziku. Treba se je samo osvoboditi predsodkov, ki jih imamo zaradi monopola, ki ga ima zahod nad svetovno glasbeno sceno.
Plošča po glasbeni plati deluje zelo jezno, razen nežne "vmesne viže" in morda ene pesmi, so vse nabrite, napadalne, celo brutalne, kot bi cepili Ministy in death metal... Od kod ta jeza in zakaj?
Glasba je odraz časa in prostora v katerem živimo, v sistemu kjer nič ni več kot bi lahko bilo ali moralo biti, smo samo lutke v rokah "elite". Zaenkrat imamo še pravico, da spregovorimo, povemo svoje mnenje in mi to delamo na kulturen način, preko glasbe. Besedila sama povejo oziroma odgovarjajo na vprašanje "od kod in zakaj", če omenimo samo naslove nekaterih komadov kot so Odpri oči, Kdo je bog ali Novi fašizem, je to že sam po sebi odgovor ... Če se osredotočimo samo na glasbo, pa je to glasba, ki nam je stilsko všeč in jo radi igramo, adrenalinska, nabita z energijo in emocijami.
Kako (in na kakšen način) vidite prihodnost rokenrola v Sloveniji?
V kolikor bodo nastopale pretežno tri, ene in iste skupine in se ne bo delalo na tem, da se lansira vsako leto nove bende, je prihodnost slaba. Vedno ista zgodba je, če se reklamira žur in velika "fešta", takrat grejo vsi, če se reklamira koncert kot tak, zaradi glasbe, pa je obisk slab. Rokenrol bo vedno preživel, v kakšni obliki in kaj bo dejansko od pravega rokenrola ostalo, pa je druga zgodba. Že sedaj je pravi rokenrol samo še v alternativni ''underground'' sceni, noben zares velik in popularen bend v Sloveniji ne izvaja več pravega udarnega rokenrola, vse kar je delano za maso pri nas, je rock v kombinaciji s pop glasbo. Mi sedaj delamo, kar nas veseli bolj iz osebnega užitka, brez nekih pričakovanj, lahko se imamo samo fino, dokler nas bo veselilo to početi in tej glasbi dodamo še neko sporočilo. To je tudi smisel rokenrola.
Bi kdo od vas šel nastopat recimo v šov Znan obraz ima svoj glas, kar je storilo že lepo število domačih glasbenikov?
Kevin je bil letos povabljen v šov Znan obraz ima svoj glas, a zaradi obveznosti z Goro in izdajo albuma ni mogel sprejeti povabila. Sicer pa se nikoli ne ve ...
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.