Če so Sex Pistols uprizorili upor proti britanski kraljevini in kraljici tako, da so pod mostovi Londona peli God Save The Queen, Katie Melua se je podala 300 metrov pod morje na ploščad v Severnem morju, kjer je postavila rekord za najgljoblji podvodni koncert v zgodovini, se je Siddharta odločila, da izvede koncert na plavajočem splavu v Simonovem zalivu.

Logistično zahteven projekt je bil zastavljen kot enkraten dogodek, opremljen z inovativno scenografijo, vse skupaj pa se je dogajalo kakih 50 metrov od obale. Zbralo se je nekaj tisoč ljudi, ki so seveda morali plačati vstopnino, a so bili lahko le natrpani ob ograjah na obali, saj jim strogi varnostniki, ki so paradirali tudi s čolni, niso pustili, da bi skakali v vodo in žurali. Čeprav je nekaj najboj pogumnim to uspelo. Siddhartin Tomi je ta njihova prizadevanja pozdravil in opozoril "varuhe reda", naj jih varno spustijo nazaj na obalo.

Skratka, tisti, ki jim je zares "dogajalo", so za to poskrbeli sami, nazadnje pa so po veličastnem ognjemetu v vodo poskakali tudi člani benda, ki so se nato podali še do ograje, kjer so pozdravili najbolj vreščeče oboževalke.

Odigrali so izbor uspešnic, povečini z albumov Saga, Petrolea, RH- in Nord, da pa naslov ni čisto iz trte izvit, pa priča anekdota, da je fotografom, ki so se med koncertom s čolničkom peljali do prizorišča, dejansko na krov skočila riba. Žurale so očitno tudi ribe ali pa so jih v višave spodbudili prodorni basi, ki so odmevali daleč naokrog.

Siddharta je prikazala dober šov, pravi spektakel, poln inovativnih scenskih domislic z bogatimi svetlobnimi in pirotehničnimi efekti. In kdo ve, morda se bo zasedba za naslednji projekt podala v višave ... Več utrinkov v fotogaleriji!

KOMENTARJI (59)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.